Bądź świadomy – kupuj polskie produkty mleczne

Bądź świadomy – kupuj polskie produkty mleczne

- Styl życia

Polska Izba Mleka jest organizatorem kampanii edukacyjnej “Bądź świadomy – kupuj polskie”. Jej celem jest zachęcenie Polaków do wybierania mleka i nabiału polskich producentów.

Dlaczego mamy wybierać akurat polskie produkty? Według organizatora kampanii, którą finansuje Fundusz Promocji Mleka, przemawiają za tym m.in. ich walory smakowe i wysoka jakość. Ale nie tylko.

Często podczas zakupów nie zdajemy sobie sprawy, że wybierając polską markę, przyczyniamy się do poprawy kondycji naszej gospodarki. Dzięki świadomym wyborom zakupowym możemy mieć wpływ na zwiększenie polskiego PKB, zmniejszenie bezrobocia czy zwiększenie płac – podkreślają przedstawiciele Polskiej Izby Mleka.

Głównymi bohaterami kampanii „Bądź świadomy – kupuj polskie”, która ma nam o tym przypominać i edukować nas na temat korzyści zdrowotnych nabiału, są członkowie rodziny Mlekosławnych: Jogurtosław, Serosław, Masłosław i Śmietanosława. Przez najbliższe kilka miesięcy Mlekosławni będą również obalać najbardziej popularne mleczne mity i pokażą, jak można szybko przygotować smaczne posiłki z dodatkiem polskiego nabiału. W czasie trwania kampanii będzie można również skorzystać z porad dietetyka.

Informacje o kampanii można znaleźć na stronie www.mlekoslawni.pl oraz na fanpage’u www.facebook.com/MlekoslawniPL

Warto dodać, że – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – w 2016 roku statystyczny Polak wypił 222 litry mleka (licząc łącznie z mlekiem przeznaczonym na przetwory, ale bez mleka przerobionego na masło). Jest to o wiele więcej niż w poprzednich latach. A to oznacza, że lubimy mleko i nabiał, choć nie zawsze zwracamy uwagę na to, kto jest ich producentem.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Ewa Minge zaprojektuje nową linię odzieży medycznej dla marki Medora

Już w grudniu swoją premierę będzie miała nowa