Sklepy obuwnicze w Polsce. Który z nich cieszy się najlepszą opinią klientów?

Sklepy obuwnicze w Polsce. Który z nich cieszy się najlepszą opinią klientów?

W sklepach internetowych można wygodnie, nie wychodząc z domu, przejrzeć dużą ilość produktów, zastosować różnego rodzaju filtry, w krótkim czasie poznać wybór i dostępność obuwia w konkretnym rozmiarze, kolorze czy fasonie. Jednak sklepy stacjonarne nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mają swój niezaprzeczalny urok.

Przymierzając buty przed ich kupnem, oszczędzamy czas i unikamy niepotrzebnych kłopotów związanych z wymianą czy zwrotem drogą wysyłkową. W sklepie stacjonarnym można sprawdzić, czy buty dobrze leżą, pasują kolorystycznie, czy wygodnie można się w nich poruszać. Do tego można zasięgnąć rady wykwalifikowanego personelu, nie tylko w kwestii wyglądu, ale też użytkowania i konserwacji produktów. Nic nie zastąpi również uśmiechu miłej ekspedientki czy ekspedienta.

Polski Instytut Badań Jakości wybrał do badania 11 najchętniej odwiedzanych sklepów stacjonarnych z obuwiem:

 • Bata
 • CCC
 • Deichmann
 • Distance PL
 • Ecco
 • eobuwie.pl
 • Kazar
 • Ryłko
 • Sizeer
 • Venezia
 • Wojas

– Uważamy, że klient jest najlepszym ekspertem, aby ocenić produkty i usługi, z których korzysta. Zapytaliśmy ponad tysiąc osób i zebraliśmy kilka tysięcy opinii. Dzięki temu tym z Was, którzy jeszcze zastanawiają się, gdzie pójść na kolejne zakupy, możemy przedstawić ulubione miejsca według zapytanych przez nas konsumentów – tłumaczy ośrodek badawczy.

Uczestnikom badania ankietowego zadano osiem pytań mających formę twierdzeń, do których mieli się ustosunkować za pomocą 10-stopniowej skali, na której 1 oznaczało, że w ogóle nie zgadzają się z przedstawioną opinią, a 10 – że zgadzają się z nią w zupełności.  Zapytano ich m.in. o wygląd sklepów, asortyment i personel.

Ranking stacjonarnych sklepów obuwniczych

Ulubionym okazał się sklep eobuwie.pl, który – wbrew temu, na co wskazuje jego nazwa – nie jest wyłącznie sklepem internetowym. W całej Polsce posiada on 26 sklepów stacjonarnych. Są one ciekawym konceptem połącznia zakupów online i offline. Można przymierzyć w nich i zakupić obuwie wybrane uprzednio na stronie sklepu, korzystając przy tym z porady pracowników. Drugą opcją jest skorzystanie z tabletów dostępnych w sklepie, wybranie produktów, które w kilka minut zostają podane do przymierzenia. W sklepach tych można również skorzystać z usługi esize.me, czyli skanera stóp, w którego użyciu pomoże nam specjalnie przeszkolona obsługa. Najwidoczniej ankieterzy mieli już okazję zapoznania się z tymi innowacjami, gdyż nie bez powodu wybrali właśnie sklepy eobuwie.pl jako najlepsze w kraju.

Na drugim miejscu znalazły się sklepy CCC, obecne w Polsce już od 20 lat. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Polkowicach, co napawa dumą wielu Polaków. W roku 2004 rozpoczęto ekspansję na inne kraje. Aktualnie w jednej z 200 placówek CCC również można skorzystać z usługi esize.me, co znacznie ułatwia zakupy nie tylko na miejscu, ale i online. Marka CCC jest jedną z pięciu składowych Grupy CCC, do której należy także eobuwie.pl. Jest już obecna w 29 krajach.

Na trzecim miejscu uplasowały się sklepy Deichmann. To niemiecka firma, która istnieje już od ponad 100 lat i jest obecna w 31 krajach. W Polsce posiada już ponad 240 placówek sprzedających obuwie znanych producentów.

Wśród wyróżnionych znalazły się także sklepy Wojas oraz Sizeer, które uzyskały wysoką punktację, zostawiając w tyle pozostałe sklepy. Wojas to producent eleganckiego obuwia skórzanego, działający od 30 lat, posiadający ekskluzywne sklepy w Polsce i krajach Europy Wschodniej. Jego ofertę uzupełnia galanteria skórzana: torebki, teczki czy paski. Sizeer natomiast specjalizuje się w modzie streetwearowej i posiada ponad 180 placówek w Polsce. W kategorii jakość obuwia znakomite okazały się dodatkowo produkty polskiej marki Ryłko, powstałej w latach 60. ubiegłego wieku i prowadzącej obecnie własne sklepy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych kategorii badania. Przedstawiamy trzy najlepsze sklepy w każdej kategorii.

W kategorii “Obsługa klienta” uwzględniono opinie dotyczące personelu (czy jest uprzejmy i chętny do pomocy), a także tego, czy w sklepach udziela się fachowej porady i czy warunki zwrotu i reklamacji są odpowiednio wyjaśniane.

Jakość obuwia

 FirmaWynikInfo
1eobuwie.pl80,2 %1. miejsce
2Wojas78,9 %Top 3
3Ryłko78,7 %Top 3

Obsługa klienta

 FirmaWynikInfo
1eobuwie.pl79,6 %1. miejsce
2ccc78,4 %Top 3
3Deichmann78,4 %Top 3

Stosunek jakości do ceny

 FirmaWynikInfo
1eobuwie.pl79,3 %1. miejsce
2Deichmann78,0 %Top 3
3ccc76,9 %Top 3

Źródło: Polski Instytut Badań Jakości

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.