“Położna na medal” — zgłoszenia kandydatek przyjmowane są do 30 września

“Położna na medal” — zgłoszenia kandydatek przyjmowane są do 30 września

Kto zostanie “Położną na medal” w tegorocznej, jubileuszowej 10. edycji konkursu organizowanego przez Akademię Malucha Alantan i Zakłady Farmaceutyczne UNIA?

Konkurs na “Położną na medal” już trwa. Swoje kandydatury mogą do niego zgłaszać pacjentki i ich rodziny. Mają na to czas do 30 września.

Kandydatka na “Położną na medal” powinna się wyróżniać empatią, troskliwością i pomocą. Nominacje przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info.

“Położna na medal” – nieoceniona i niezastąpiona

Położne odgrywają szczególną rolę w życiu kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Ich praca, troska oraz wsparcie przyczyniają się do zdrowia i bezpieczeństwa zarówno przyszłych matek, jak i ich dzieci. To właśnie położna jest razem z kobietą w wyjątkowych chwilach, podczas których jej wiedza, doświadczenie i delikatność są niezastąpione.

Dzięki konkursowi “Położna na Medal” każda kobieta i jej rodzina mają szansę wyrazić położnej wdzięczność i uznanie.

– Prowadząc konkurs i kampanię Położna na medal”, widzimy, jak na przestrzeni lat zmieniła się rola położnych w naszym społeczeństwie. Cieszymy się, że są one coraz bardziej doceniane i dostrzegane. Dziś kobiety zgłaszają się do położnych nie tylko w okresie ciąży czy porodu, ale także traktują je jak przewodniczki przez całe swoje życie. Ich kompetencje i ogromne zaangażowanie dają kobiecie poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie życia. Wiemy też, że każda nominacja i udział w konkursie jest dla położnych największym wyrazem uznania i docenienia ich kompetencji. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkie kobiety do zgłaszania swoich położnych w konkursie “Położna na medal” – mówi Iwona Kurek-Barańska, zastępca dyrektora generalnego i członek zarządu Zakładów Farmaceutycznych UNIA.

“Położna na medal” – nie tylko konkurs, ale cała kampania

“Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na konieczność podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jej celem jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Ekspertkami i ambasadorkami tegorocznej 10. edycji są laureatki poprzedniej odsłony kampanii: Małgorzata Buba, Natalia Marcinów i Elżbieta Edyta Szumowicz. Położne dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, przygotowując materiały eksperckie na temat ciąży, porodu oraz opieki okołoporodowej.

Patronat honorowy nad 10. edycją kampanii i konkursu objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni”, Polskie Centrum Edukacji i Fundacja “Rodzić po Ludzku”.

Zgłoszenia kandydatek do konkursu przyjmowane są do 30 września, natomiast głosy na nie można będzie oddawać do 31 grudnia.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.