Ruszyła kolejna edycja programu “Rodziny Lipikar”

Ruszyła kolejna edycja programu “Rodziny Lipikar”

6 maja ruszyła 9. edycja programu “Rodziny Lipikar”, który pomaga rodzinom dzieci z atopowym zapaleniem skóry radzić sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z tą chorobą.

Atopowe zapalenie skóry (w skrócie AZS) to przewlekła choroba skóry, która objawia się stanem zapalnym, suchością, świądem i towarzyszącymi często infekcjami. Jest to dermatoza, która może współwystępować z innymi chorobami alergicznymi, takimi jak astma czy alergia pokarmowa.

AZS jest wynikiem skomplikowanej interakcji między genami a czynnikami środowiskowymi, które prowadzą do zaburzeń w funkcjonowaniu bariery skórnej i układu odpornościowego. Choroba ta znacząco wpływa na jakość życia pacjentów i ich rodzin, powodując nie tylko dyskomfort fizyczny, ale i konsekwencje socjoekonomiczne. Objawy atopii, takie jak nawracająca suchość skóry, swędzenie i drapanie, mogą znacząco wpłynąć na jakość życia całej rodziny. Nieprzespane noce spędzone na łagodzeniu dyskomfortu dziecka oraz nieustanne zmartwienie rodziców o jego dobrostan mogą prowadzić do znacznego obniżenia jakości snu i codziennego funkcjonowania. Dodatkowo utrzymujące się objawy atopowe mogą generować stres i frustrację w rodzinie, co może wpływać na ogólny stan emocjonalny i relacje między jej członkami.

Marka La Roche-Posay, mając na uwadze potrzeby osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry, uruchomiła kolejną, 9. już, edycję programu edukacyjnego “Rodziny Lipikar”. Może do niego przystąpić każda rodzina, w której przynajmniej jedno dziecko choruje na AZS i która spełni określone wymogiem regulaminu warunki.

Pięć rodzin otrzyma roczny zapas dermokosmetyków Lipikar, a także roczną opiekę dermatologiczną. Spośród wszystkich zakwalifikowanych rodzin, grono jurorów wybierze jedną rodzinę, która wyjedzie do Centrum Dermatologii Termalnej w La Roche-Posay we Francji na trzytygodniową kurację. Ponadto wszystkie zgłoszone rodziny uzyskają dostęp do edukacyjnego e-booka z poradami dotyczącymi procesu leczenia i codziennego dbania o skórę, a także zaproszenie do grupy na Facebooku, gdzie rodziny dzielą się swoimi doświadczeniami i strategiami radzenia sobie z tą chorobą.

Radzenie sobie z atopowym zapaleniem skóry wymaga holistycznego podejścia, które wykracza poza standardowe metody leczenia. Jako dermatolog z wieloletnim doświadczeniem widzę, jak kluczowe jest ustanowienie codziennej rutyny higienicznej i pielęgnacyjnej, która wspiera funkcję bariery skórnej i łagodzi objawy. Kluczowym elementem w codziennej opiece nad skórą z AZS jest stosowanie preparatów, które pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji, zmniejszają suchość i świąd. Ważne jest również stosowanie leczenia przeciwzapalnego, gdy jest to konieczne, oraz unikanie kontaktu z substancjami, które mogą pogorszyć stan skóry. Dzięki programowi “Rodziny Lipikar” rodziny dotknięte tą chorobą otrzymują nie tylko wsparcie medyczne, ale również psychologiczne i społeczne, co jest kluczowe dla budowania stabilnego środowiska sprzyjającego leczeniu, adaptacji i radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z atopowym zapaleniem skóry.

prof. Barbara Zegarska, patronka medyczna programu “Rodziny Lipikar”

W celu wzięcia udziału w konkursie trzeba dokonać rejestracji i wykonać zadania określone w regulaminie. Zgłoszenia do 9. edycji programu ruszyły 6 maja i przyjmowane będą do 6 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat programu i regulamin można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Food4face – kosmetyki z miłości do skóry i natury

O wyjątkowości kosmetyków food4face świadczy nie tylko skuteczność pielęgnujących formuł, ale też reguły, których przestrzega marka eco soft. To idealna propozycja dla klientów podejmujących świadome decyzje zakupowe.