Laserowe usuwanie tatuażu w salonie Yasumi

Laserowe usuwanie tatuażu w salonie Yasumi

Jeśli nie satysfakcjonuje cię tatuaż, możesz go usunąć. W salonie kosmetycznym Yasumi eksperci wykorzystują do tego celu specjalny laser. Dzięki niemu zabieg jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny.

Laserowe usuwanie tatuażu polega na rozbijaniu cząsteczek pigmentu i mikrouszkodzeniu okalającej tkanki, co umożliwia makrofagom usuwanie barwnika z organizmu. Metoda ta jest bezpieczna. Nie tworzy blizn, a po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji.

Bywa, że usunięcie pigmentu odsłania blizny, które powstały podczas robienia tatuażu. Dotyczy to jednak zabiegów wykonywanych przez niewykwalifikowanych tatuatorów. Jeśli tatuaż był wykonany zgodnie ze sztuką, sesje usuwania pigmentu przebiegają bez zakłóceń i po każdej z nich rysunek staje się coraz mniej widoczny, aż w końcu znika.

Najłatwiej usunąć ze skóry barwniki ciemne: czarne, grafitowe, szare. Pod wpływem laserowej wiązki światła blednie również barwnik czerwony. Laser nie usunie jednak pigmentu żółtego, pomarańczowego, białego ani zielonego.

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

 • Przed zabiegiem ekspert Yasumi ocenia tatuaż i ustala plan terapii. Trudno przewidzieć liczbę sesji. Zazwyczaj wystarczy od 4 do 10 – zależy to od wielkości tatuażu, użytych kolorów, głębokości, na jakiej został umieszczony pigment oraz jego jakości. Liczba sesji zależy także od karnacji skóry i wydolności układu immunologicznego.
 • Jedna sesja trwa kilkanaście minut. Przed użyciem lasera ekspert smaruje skórę znieczulającym kremem, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. Laser wywołuje uczucie delikatnego pieczenia i niewielkiego bólu.
 • Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, minimalnie opuchnięta i tkliwa. By ją chronić, warto zakładać na nią jałowy opatrunek. Niekiedy pojawiają się powierzchniowe strupki, zasinienia skóry, przebarwienia. Wszystkie te skutki uboczne bezpowrotnie znikają, a proces regeneracji trwa od kilku dni do około 3 miesięcy.
 • Przez 24 godziny po zabiegu skóry nie należy moczyć. Nie wolno korzystać z sauny, basenu, uprawiać sportu, podczas którego skóra mogłaby się spocić. Koniecznie chroń ją przed słońcem i smaruj maściami przyspieszającymi gojenie.
 • Przerwy między poszczególnymi zabiegami wynoszą od 4 tygodni do 3 miesięcy. Ich długość zależy od stopnia nasycenia tatuażu i liczby sesji. Przerwy nie hamują jednak procesu usuwania barwnika ze skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania tatuażu

 • ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do powstawania blizn
 • przyjmowanie leków światłouczulających, jak na przykład antydepresanty, niektóre antybiotyki, tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki z grupy retinoidów
 • picie naparów z światłouczulających ziół, takich jak: dziurawiec, nagietek, jeżówka, rumianek, lubczyk, arcydzięgiel

Cena usunięcia tatuażu o powierzchni 10 cm kw. wynosi ok. 250 zł.

Zabieg dostępny w wybranych gabinetach YASUMI w całej Polsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.