Masz problem z nietrzymaniem moczu? Wypełnij tę ankietę i weź udział w badaniu!

Masz problem z nietrzymaniem moczu? Wypełnij tę ankietę i weź udział w badaniu!

Stowarzyszenie Osób z NTM “UroConti” zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym potrzeb osób z dolegliwościami ze strony układu moczowo-płciowego, w tym z nietrzymaniem moczu.

Na podstawie wyników badania zostanie opracowany raport na temat rzeczywistych potrzeb chorych w zakresie wykorzystywania wyrobów medycznych, w tym środków chłonnych, oraz ich dostępności.

– Badanie pozwoli na zebranie anonimowych danych statystycznych i ocenę sytuacji chorych i ich opiekunów mającej związek z użytkowaniem wyrobów medycznych, a także na zdiagnozowanie ewentualnych problemów, z jakimi zmagają się w tej sferze. W ramach badania chcemy ocenić potrzeby chorych w zakresie wykorzystywania środków chłonnych i innych wyrobów medycznych oraz ich dostępności. Po zakończeniu zbierania ankiet zostanie przygotowany raport, który pozwoli nam lepiej zrozumieć rzeczywiste potrzeby pacjentów i ich opiekunów — tłumaczy Anna Sarbak, prezes Stowarzyszenia Osób z NTM “UroConti”.

Kwestionariusz składa się z trzech części, które łącznie zawierają 42 pytania podzielone na trzy obszary tematyczne:

  1. Podstawowe dane o osobie ankietowanej.
  2. Zakres realizowanej opieki zdrowotnej w ostatnich 12 miesiącach.
  3. Ocena stosowanych wyrobów medycznych.

Anonimowe wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem https://lime.hta.pl/index.php/318234?token=uFprz5iAqh461sd&newtest=Y zajmie nie więcej niż 15 minut. Badanie potrwa do 31 października br. (do tego dnia będzie też aktywny link do ankiety) i jest realizowane we współpracy z firmą HTA Consulting. Jego autorzy liczą, że ankietę wypełni 5 tys. osób.

Nietrzymanie moczu to jeden z największych i najczęściej występujących problemów. Według dostępnych danych w krajach rozwiniętych dotyczy co najmniej 10 proc. społeczeństwa. W Polsce brakuje precyzyjnych badań wskazujących, ile osób dotyka ten problem. Przez wiele lat szacunki wskazywały, że może to być ok. 2,5 mln osób, jednak biorąc pod uwagę szybkie starzenie się społeczeństwa, a także wzrost świadomości na temat NTM, liczba ta może być znacznie wyższa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.