Porażające historie zza drzwi oddziałów zakaźnych

Porażające historie zza drzwi oddziałów zakaźnych

Jedni nazywają ich bohaterami, inni wypraszają ze sklepów. Pracownicy ochrony zdrowia zostali zmuszeni do wykonywania swojej pracy w przerażającej i pełnej sprzeczności rzeczywistości pandemicznej. 

Bez lukru, bez cenzury i bez kompromisów, z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 – tak Wydawnictwo SQN zapowiada książkę “Oddział zakaźny” autorstwa Agnieszki Sztyler-Turovsky, którą od jutra będzie można kupić w księgarniach. Znajdziecie w niej zapis rozmów autorki z  lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, którzy zdecydowali się podzielić swoimi doświadczeniami zza zamkniętych drzwi oddziałów i gabinetów lekarskich. Ich historie momentami ściskają za gardło, szokują, na pewno skłaniają do refleksji.  

„Oddział zakaźny” to poruszające świadectwo, które pozwala poczuć grozę nie tylko choroby, ale i pracy naznaczonej chaosem i poczuciem zagrożenia. Znajdziecie tam szczere komentarze dotyczące decyzji ministra zdrowia, ludzkie dramaty, ale też momenty wzruszeń i nieoczekiwany – czasem czarny – humor.

Ta książka przekracza drzwi oddziału zakaźnego, gdzie dostęp mają jedynie lekarze i ciężko chorzy pacjenci.

Wraz z Agnieszką Sztyler-Turovsky Wydawnictwo SQN przygotowało bloga  https://oddzialzakazny.pl/ , na którym można przeczytać fragmenty jej rozmów z medykami. Te starsze – z wiosny i początku pandemii, ale też te najnowsze. Pracownicy medyczni mogą się tam dzielić swoimi historiami dotyczącymi walki z wirusem SARS-CoV-2.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Planet Essence: 4 nowe produkty do pielęgnacji ciała

Linia Perfecta Planet Essence powiększyła się o cztery nowe produkty do pielęgnacji ciała. Połączenie gruszki z karmelem, grejpfruta z kawą i ashwagandhy z szafranem ma być gwarancją zmysłowych doznań i obietnicą gładkiego ciała.