Kampania Dotykam = Wygrywam. Ponad 12 ton biustonoszy na rzecz walki z rakiem

Kampania Dotykam = Wygrywam. Ponad 12 ton biustonoszy na rzecz walki z rakiem

Fot. Arcadius Mauritz

W trakcie 12. edycji kampanii Dotykam = Wygrywam udało się zebrać ponad 12 ton biustonoszy. Przekazano je firmie recyklingowej Wtórpol, a uzyskane środki wspierają działania na rzecz walki z rakiem piersi fundacji Wsparcie na Starcie i stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Jak poinformowali organizatorzy akcji Dotykam = Wygrywam, w październiku 2023 roku w 120 punktach zbiórek (salonach brafittingowych) w 90 miejscowościach na terenie całego kraju udało się zebrać aż 27 284 sztuk źle dopasowanych biustonoszy. Za każdy oddany biustonosz punkty zbiórek przekazywały bon rabatowy o wartości 20 zł na zakup dobrze dobranego biustonosza marki Panache.

Izabela Sakutova, twórczyni kampanii Dotykam = Wygrywam, międzynarodowa ekspertka brafittingu i autorka książek poświęconych piersiom, działaczka społeczna i miłośniczka zdrowych piersi, dziękuje serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię za każdy przekazany biustonosz do reCYClingu.

Fenomenalny wynik zbiórki, ponad 12 ton biustonoszy, ma kluczowe znaczenie dla kampanii, ponieważ każdy przekazany biustonosz nie tylko stanowi symboliczny gest solidarności w trosce o zdrowie kobiet, ale umożliwia realne kontynuowanie działań związanych z profilaktyką i walką z rakiem piersi

mówi Izabela Sakutova, organizatorka kampanii Dotykam = Wygrywam.

W ciągu ostatnich 4 lat, poprzez akcję reCYClingu i sprzedaż cegiełek, w ramach kampanii “Dotykam = Wygrywam” udało się zebrać pieniądze dla fundacji Wsparcie na Starcie na stworzenie i dalsze utrzymanie biustopozytywnej, bezpłatnej aplikacji BIUSTOapka skierowanej do nastolatek, budującej w nich zdrowe nawyki dbania o piersi. BIUSTOapka to źródło wiedzy na temat samobadania piersi i wyboru odpowiedniego biustonosza. Zawiera interaktywny przewodnik krok po kroku, który pomaga wykonywać samobadanie piersi.

Aby zapewnić regularność samobadań oraz innych istotnych badań, takich jak USG, mammografia czy cytologia, BIUSTOapka regularnie o nich przypomina. Dostarcza także przydatne informacje na temat rozwoju piersi i doboru właściwego rozmiaru biustonosza oraz pomaga znaleźć lokalne sklepy brafittingowe, które aktywnie wspierają kampanię “Dotykam = Wygrywam” w ramach wolontariatu.

Kampanię Dotykam = Wygrywam wspiera wielu polskich dziennikarzy, aktorów, muzyków i przedstawicieli innych środowisk, są jej twarzami i ambasadorami. Należą do nich: Beata Sadowska, Daria Widawska, Marzena Rogalska, Natalia Przybysz, Elżbieta Romanowska, Daniel Józek – Qczaj, Natalia Przybysz, Aleksandra Kisio, Dorota Gardias, Edyta Zając, Anna Gzyra-Augustynowicz, Siostry ADiHD, Kinga Zawodnik, Lidia Kalita, Anna Iberszer, Paulina Koziejowska, Miss Polonia Ewa Jakubiec, Anika Dąbrowska, Alicja Janosz, Anna Męczyńska, Urszula Rogala, a także Ola Żelazo – @joga.zelazo, Karolina Cwalina – @sexyzaczynasiewglowie, Alina Adamowicz – @alka_positive, Katarzyna i  Paulina Błędowskie – @omatkoicorko, Angelika Miszalska-Kamińska – @miszalskakaminska, Monika Kołodyńska – @monika_kolodynska_bralady, Magdalena Dzika – @magdalenkafitmom, Oliwia Ciesiółka – @modrafrelka, Paula Wilk – @paulawilkk, Joanna Ceplin – @joannaceplin_pl, Małgorzata Sokołowska – @zpamietnikapolicjantki, Martyna Grzenkowicz – @peachee.me.

– Od wielu lat jako ambasadorka kampanii Dotykam = Wygrywam przekonuję kobiety do reCYClingu i do samobadania piersi, bo same najlepiej znamy swoje ciało i możemy poprzez samobadanie piersi najszybciej wykryć zmianę i zgłosić się do lekarza. Bo wcześnie wykryty nowotwór piersi może być wyleczony! – przekonuje Daria Widawska, jedna z ambasadorek kampanii.

Wtóruje jej Natalia Przybysz: – Pamiętajcie o swoich skarbach — piersiach Siostry, Mamy, Babcie, Córki! – apeluje.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nadpobudliwość i problemy z koncentracją. Jak pomóc dziecku? (BADANIE)

Nadpobudliwość i problemy z koncentracją to problemy, z którymi coraz częściej borykają się dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nadmiar bodźców, również tych cyfrowych, utrudnia im utrzymanie skupienia na jednym zadaniu. Czy można coś na to poradzić?