Home office alergika, czyli jak pracować, kiedy pyli

Home office alergika, czyli jak pracować, kiedy pyli

Piekące, łzawiące i swędzące oczy, które są dodatkowo podrażnione wielogodzinną pracą przed komputerem, to zmora wielu osób. Jak sobie radzić z tym problemem?

Sama w sobie praca w domu wymaga dużego samozaparcia, dobrej organizacji czasu oraz odpowiedniego planu. Krótko mówiąc – home office nie jest dla wszystkich dobrym rozwiązaniem. Czasem od domowników i wielu codziennych spraw przeszkadza nam w pracy alergia.

Całą zimę czekamy na to, aż wiosną i latem będziemy mogli nacieszyć się wreszcie świeżym powietrzem i pięknym otoczeniem. Home office w jakimś sensie nam to ułatwia, ponieważ możemy pracować w ogrodzie (jeśli mamy własny dom), na balkonie czy z otwartym na oścież oknem. To jednak tylko wzmaga objawy alergii u osób uczulonych na pyłki.

Swędzenie i łzawienie oczu, niekończące się serie kichnięć, cieknący katar – w ten sposób organizm daje znać o tym, że właśnie podjął walkę z alergenem. Objawy uczulenia bardzo mocno utrudniają pracę i skupienie, szczególnie gdy w dobie przymusowego home office odbywamy wiele spotkań online. Uwierz, że stosując kilka zamieszczonych poniżej prostych wskazówek, odczujesz wyraźną ulgę.

Najlepszą metodą jest oczywiście unikanie alergenów. Spędzając całe dnie w domu, pracując zdalnie, wbrew pozorom nie jest to jednak łatwe. Każdy chce przecież zaczerpnąć świeżego powietrza, a codzienne odkurzanie i sprzątanie nie jest priorytetem na naszej liście zadań. Jak w związku z tym możesz sobie pomóc?

  • Staraj się nie pracować przy otwartym oknie.

Porządnie wywietrz mieszkanie rano i późnym wieczorem, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest najniższe, w porównaniu z godzinami popołudniowymi.

  • Zadbaj o czystość.

Postaraj się porządnie zetrzeć kurze w pokoju, w którym pracujesz, przynajmniej raz na kilka dni. Usuń także wszelkie przedmioty i tkaniny, które szczególnie go gromadzą, a nie są Ci niezbędne w codziennych czynnościach.

  • Zainwestuj w filtr powietrza.

To urządzenie, które wychwyci roztocza, alergeny i zanieczyszczenia krążące w domu. Dzięki temu unikniesz kontaktu z uczulającymi drobinkami w możliwie najbardziej skuteczny sposób.

  • Zastosuj krople do oczu dla alergików.

Z czystym sumieniem możemy Ci polecić krople do oczu Zabak z ketotifenem, albo Ektin z ektoiną. Można je kupić w aptece bez recepty. Krople przyniosą wyraźną ulgę w swędzeniu i łzawieniu, dodatkowo nawilżą przemęczone pracą i alergią oko.

  • Zadbaj o ciało.

Przemywaj twarz i okolice oka wodą nawet kilka razy dziennie – zmyjesz w ten sposób osadzające się pyłki i zabezpieczysz się przed wniknięciem alergenu do organizmu.

Praca zdalna dla alergika nie jest najprostsza. Ale może stać się łatwiejsza przy odrobinie wysiłku i systematyczności. Twoje oczy wynagrodzą Ci troskę o nie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.