Zarząd Sekcji Rytmu Serca PTK rozpoczął działalność w nowym składzie

Zarząd Sekcji Rytmu Serca PTK rozpoczął działalność w nowym składzie

Fot. Salus PR

Przewodniczącym Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego został dr hab. n. med. Adam Sokal z Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do nowego zarządu weszło jeszcze 8 kardiologów z wiodących ośrodków elektrofizjologii i elektroterapii w Polsce.

Nowy zarząd Sekcji Rytmu Serca PTK został wybrany podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Sekcji w czasie dorocznej konferencji POLSTIM 2023. Rozpoczął swoją kadencję na lata 2023-2025 w trakcie odbywającego się w Poznaniu XXVII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W skład nowego zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK w kadencji 2023-2025 weszli:

1. Dr hab. n. med. Adam Sokal — przewodniczący (Zabrze)

2. Dr hab. n. med. Maciej Kempa — ustępujący przewodniczący (Gdańsk)

3. Prof. dr hab. n. med. Marek Jastrzębski — przewodniczący-elekt (Kraków)

4. Prof. dr hab. n. med. Paweł Balsam (Warszawa)

5. Dr n. med. Jakub Baran (Warszawa)

6. Dr n. med. Lidia Chmielewska-Michalak (Poznań)

7. Dr hab. n. med. Michał Mazurek (Zabrze)

8. Dr n. med. Paweł Moskal (Kraków)

9. Dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska (Opole)

W skład Komisji Rewizyjnej Sekcji Rytmu Serca PTK w kadencji 2023-2025 weszli:

1. Dr hab. n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej (Zabrze)

2. Prof. dr hab. n. med. Artur Baszko (Poznań)

3. Dr n. med. Agnieszka Kotalczyk (Zabrze)

Licząca 1028 członków Sekcja Rytmu Serca jest jedną z największych w Polskim Towarzystwie Kardiologicznym. Oficjalnie powstała w 1974 roku jako Sekcja Elektrostymulacji PTK, pod obecną nazwą działa od 2004 roku. Jej misją jest upowszechnianie wiedzy o elektrofizjologii i elektroterapii w leczeniu zaburzeń rytmu serca poprzez działalność dydaktyczno-szkoleniową.

Sekcja Rytmu Serca PTK realizuje swoje cele poprzez organizację dorocznych konferencji naukowych POLSTIM, kolejnych edycji Szkoły Elektrofizjologii Klinicznej, kursów praktycznych dla kardiologów elektrofizjologów na różnym poziomie zaawansowania oraz inicjatyw edukacyjnych skierowanych do opinii publicznej.

Eksperci Sekcji Rytmu Serca PTK są powoływani do gremiów doradczych i współpracują na rzecz leczenia polskich pacjentów zgodnie z aktualną wiedzą medyczną z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.