Prof. Henryk Skarżyński laureatem głównej nagrody Tonndorfa

Prof. Henryk Skarżyński laureatem głównej nagrody Tonndorfa

Prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą, został laureatem głównej nagrody Tonndorfa.

Otrzymał ją podczas odbywających się w dniach 11-12 września w Biszkeku (Kirgistan) 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar – dwóch bardzo istotnych wydarzeń, w których uczestniczą specjaliści z całego świata zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń słuchu.

Nagroda Tonndorfa przyznawana jest osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się poprzez swój dorobek w dziedzinie badań nad słuchem i dla praktyki klinicznej w obszarze szumów usznych. Prof. Henryk Skarżyński został w tym roku głównym laureatem tej nagrody. Otrzymał ją z rąk Edila Baisalova, wicepremiera Kirgistanu.

Podczas kongresu podpisano także memorandum o współpracy naukowej pomiędzy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS oraz Kirgiską Państwową Akademią Medyczną.

Na całym świecie liczba osób dotkniętych szumami usznymi rośnie, dlatego badaniom poświęconym temu problemowi towarzyszy coraz większe zainteresowanie społeczne, kliniczne i naukowe. Rośnie zapotrzebowanie na strategie i terapie zapobiegające szumom usznym oraz łagodzącym je. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, organizatorzy kongresu w Biszkeku chcą zgromadzić doświadczonych i obiecujących naukowców oraz klinicystów, by wspólnie przyjrzeli się istniejącym problemom, omówili najnowsze pomysły na ich rozwiązanie, a także określili wyzwania, jakie stoją przed światem medycyny i nauki. Celem tegorocznego kongresu w Kirgizji jest wypracowanie nowych programów terapii, które znajdą zastosowane w badaniach naukowych i codziennej praktyce klinicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.