Gala Wektory 2023. Kto zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie?

Gala Wektory 2023. Kto zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie?

Fot. Pracodawcy RP

Wektory to wyróżnienia dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania i przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego. Pracodawcy RP przyznali je w tym roku już po raz 22.

Uroczystą galę wręczenia Wektorów 2023, na której ogłoszono nazwiska laureatów tego prestiżowego wyróżnienia, poprowadzili red. Katarzyna Zdanowicz z TV Polsat i Polsat News oraz Dariusz Prosiecki, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu Pracodawców RP.

Dla kogo statuetka Wektora 2023?

W tym roku statuetkę Wektora otrzymało 11 osób i firm, których działania w 2023 r. wniosły szczególny wkład w przedsiębiorczość w Polsce.

1. ARCUS S.A. – za konsekwentne i trwałe wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez wdrażanie innowacyjnych i zintegrowanych rozwiązań obejmujących urządzenia, oprogramowania i usługi oraz za szybkie i skuteczne wsparcie zmian gospodarczych i technologicznych mających na celu zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce.

2. Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. – za wyjątkowe dokonania w świecie nauki, prowadzenie prac badawczo rozwojowych, których efektem jest wprowadzenie na rynek nowatorskich produktów medycznych stosowanych w medycynie i weterynarii oraz za opracowanie przełomowych terapii przyczyniających się do budowy kapitału zdrowotnego Polaków.

3. Janssen Cilag Sp. z o.o. – za dbałość o dostęp pacjentów do terapii odzwierciedlających aktualne standardy leczenia na świecie, za aktywne działania wspierające zdrowie i samopoczucie pacjentów z chorobami psychicznymi oraz za zaangażowanie w kampanie i projekty społeczne podnoszące społeczną świadomość chorób psychicznych i zapobiegające wykluczeniu z życia osób dotkniętych tego typu chorobami.

4. Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe Sp. z o.o. – dla niekwestionowanego architekta sukcesu, który stanowi inspirację dla przedsiębiorców na całym świecie. Za stworzenie europejskiej firmy będącej liderem w budowie i zarządzaniu powierzchniami magazynowymi oraz za działalność biznesową, która jest ukierunkowana na spełnienie indywidualnych potrzeb klientów.

5. Mariusz Jawoszek, Group Chairman; CEO, Dictador Holding Limited – za globalny sukces marki połączony z patriotyzmem gospodarczym i budowę globalnego Championa z polskiego Mikołowa.

6. Dominik Leszczyński, prezes DL Invest Group S.A. – za szczególną dbałość o budowanie silnych i pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi, inwestorami i instytucjami, które skutkują możliwością współpracy na wielu poziomach, a także za wdrażanie biznesowych projektów, które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia lokalnych społeczności w otaczającym je środowisku.

7. Adam Niedziółka, prezes ADN Akademia Sp. z o.o. – za działalność biznesową i osobiste zaangażowanie stawiające na pierwszym miejscu rozwój i edukację obywateli. Za pomysłowość i konsekwentną rozbudowę firmy, której nadrzędnym celem są kursy, szkolenia i edukacja przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, jak i świata biznesu.

8. Prof. Piotr Henryk Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. – za znaczący wpływ, poparty międzynarodowym uznaniem, na rozwój globalnej medycyny oraz wyjątkowe osiągnięcia i innowacje w zarządzaniu ochroną zdrowia, a także za ogromny naukowy wkład i wpływ na kształtowanie standardów stosowanych w leczeniu i nieustanne zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań w dziedzinie chirurgii i diagnozy chorób laryngologicznych.

9. Wojciech Wolny, prezes Euvic S.A. – za wyjątkowy upór w dążeniu do wyznaczonego celu, zaangażowanie, profesjonalizm oraz osobisty wkład w budowę i rozwój rynku IT w Polsce, a także za konsekwentne wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez inwestycje i innowacje mające kompleksowo wspierać rozwój świata biznesu.

10. Ewa Wernerowicz, przewodnicząca Rady Nadzorczej Soonly Finance Sp. z o.o. – za determinację, odwagę i strategiczne działania podejmowane w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz za wyjątkowe serce i hojność okazane tym, którzy nagle znaleźli się w potrzebie. Za wyjątkową siłę i okazanie ogromnego serca w obliczu wojny w Ukrainie.

11. Joanna Makowiecka-Gatza, prezes Karmar S.A. i Linkcity Poland S.A., Grupa Bouygues – za wyjątkowe zaangażowanie mające na celu edukację i dzielenie się wiedzą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firm oraz za aktywne propagowanie pozytywnych zmian środowiskowych i biznesowych w firmach i organizacjach, z którymi na co dzień współpracuje, a także za umiejętną analizę i trafne diagnozy dotyczące przyszłych potrzeb gospodarki, środowiska naturalnego i ładu korporacyjnego.

Dwie statuetki Super Wektora 2023

Statuetką #SuperWektora2023 nagrodzono dwóch polityków obecnej koalicji rządzącej — liderów Trzeciej Drogi:

  1. Szymona Hołownię z Polski 20250, marszałka Sejmu.
  2. Władysława Kosiniak-Kamysza z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremiera i ministra obrony narodowej.

Obaj zostali wyróżnieni za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są: demokracja, wolność słowa, praworządność i Konstytucja. 

Oprócz laureatów na scenie Hotelu Hilton Warsaw City w Warszawie pojawiła się czołówka artystów polskiej sceny muzycznej: Baranovski, Sławek Uniatowski, Natalia Szroeder, Małgorzata Ostrowska i Urszula.

Źródło: Pracodawcy RP

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.