Prof. Ewa Lewicka Kobietą Medycyny 2018

Prof. Ewa Lewicka Kobietą Medycyny 2018

Fot. Pixabay.com

Już po raz piąty redakcja Portali Medycyny przeprowadziła plebiscyt “Kobiety Medycyny”, nominując do niego 35 kandydatek – niezwykłych, fascynujących i inspirujących kobiet, które są ciepłe, empatyczne, oddane swojej pracy, profesjonalne i koleżeńskie. Na czele plebiscytu uplasowała się prof. Ewa Lewicka, kardiolożka z Gdańska, na którą zagłosowało 2400 osób.

Prof. Ewa Lewicka (fot. materiały prasowe)

Prof. Ewa Lewicka kieruje Poradnią Kardioonkologiczną w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Specjalizuje się m.in. w leczeniu chorych na tętnicze nadciśnienie płucne, niewydolność serca oraz z powikłaniami kardiologicznymi po terapii przeciwnowotworowej. Jest nieocenionym mentorem wielu młodych lekarzy, inspirując ich i wspomagając zarówno w doskonaleniu umiejętności zawodowych, jak i rozwoju naukowym. Współorganizuje „Gdański Marsz Po Zdrowie”, wydarzenie propagujące aktywność ruchową wśród pacjentów i ich rodzin. Otrzymała nagrodę Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego “za poświęcenie w opiece nad osobą niepełnosprawną w trakcie zdobywania szczytu Europy Elbrus”. Ma też rozległe zainteresowania pozazawodowe: śpiewa w chórze, podróżuje, z pasją gra w badmintona i szusuje na nartach.

W pierwszej piątce laureatek uplasowały się również:

  • dr Monika Bieniasz, specjalistka chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i transplantologii klinicznej z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (zagłosowało na nią 1489 internautów);
  • Ewa Stanek, pielęgniarka z Zakładu Pielęgniarsko-Opiekuńczego Zacisze w Olkuszu (951 głosów);
  • Bożena Janicka – pediatra i lekarz rodzinna z Konina, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (934 głosy);
  • Anna Rulkiewicz – prezes Grupy LUX MED (917 głosów).

17 maja odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki plebiscytu. Dodajmy, że jego celem jest decenienie kobiet, które swoją postawą, codzienną pracą, zaangażowaniem i pasją zmieniają obraz polskiej medycyny i systemu ochrony zdrowia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?