Marta Leśnik Kobietą Medycyny 2017

Marta Leśnik Kobietą Medycyny 2017

Już po raz czwarty redakcja Portali Medycznych rozstrzygnęła plebiscyt Kobiety Medycyny. W tym roku internauci wybierali spośród 31 kandydatek pretendujących do tego tytułu. Z nich wybrano pięć finalistek, ale główna laureatka mogła być tylko jedna.

 

W tym roku została nią  mgr Marta Leśnik, pielęgniarka diabetologiczna z Miedziowego Centrum Zdrowia w Lublinie, gdzie zajmuje się m.in. leczeniem stopy cukrzycowej u pacjentów. Swoje głosy oddało na nią 3376 osób – to rekordowy wynik, żadna z dotychczasowych laureatek nie może pochwalić się podobnym.

To dla mnie wielki zaszczyt być Kobietą Medycyny, znalazłam się w bardzo dostojnym gronie. To ogromne wyróżnienie dla mnie jako pielęgniarki, ale traktuję to także jako sukces całego pielęgniarstwa – powiedziała tegoroczna laureatka plebiscytu.

Dodała, że bycie Kobietą Medycyny niesie jednak za sobą także ogromną odpowiedzialność, zobowiązanie do działania.

Moim priorytetem jest stworzenie  ośrodka, w którym pacjenci znajdą kompleksową opiekę, a prywatnie chcę zrobić doktorat i wydać książkę – zdradziła swoje plany Marta Leśnik.

W pierwszej piątce uplasowały się jeszcze: prof. Elżbieta Czkwianianc – gastroenterolog, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Alergologii i Pediatrii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi (1555 głosów), dr Teresa Dobrzańska-Pielichowska – lekarz rodzinny, pediatra, wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie (1058 głosów), dr Mariola Kosowicz – psychoonkolog z Centrum Onkologii w Warszawie ( 896 głosów) i prof. Małgorzata Myśliwiec – diabetolog, kierownik Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (664 głosów).

Kobiety Medycyny to jedyny plebiscyt, który dzięki głosom internautów wyróżnia najbardziej aktywne i skuteczne kobiety związane z medycyną i systemem ochrony zdrowia. Jego honorowym patronatem jest od początku Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji Porozumienie bez Barier.

17 maja, przy okazji rozstrzygnięcia tegorocznej edycji konkursu, redaktor naczelna Portali Medycznych Monika Wysocka ogłosiła uruchomienie nowego portalu, stworzonego specjalnie dla kobiet zajmujących się na co dzień medycyną, a także tych, które są zafascynowane tym światem. Nazywa się Kobiety i Medycyna (www.KobietyiMedycyna.pl).

Chcemy stworzyć miejsce wymiany doświadczeń, źródło informacji związanych ze zdrowiem i dziedzinami pokrewnymi, ale też z codziennym życiem każdej kobiety – wyjaśniła red. Monika Wysocka.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Choroby krwi nie mogą czekać na koniec pandemii!

W dobie pandemii SARS-CoV-2 robimy, co trzeba, aby