Bezpłatna aplikacja dla alergików

Bezpłatna aplikacja dla alergików

We współpracy z pacjentami i alergologami z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie opracowano bezpłatną aplikację mobilną Apsik!

Jest to nowoczesne rozwiązanie telemedyczne, które umożliwia monitorowanie nasilenia objawów alergicznego nieżytu nosa.

Aplikacja mobilna Apsik! dostarcza pacjentom aktualnych danych pogodowych i dotyczących zanieczyszczeń. Pozwala szybko i łatwo uzyskać dostęp tylko do tych informacji, które dotyczą indywidualnego pacjenta oraz na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia i samopoczucia – mówi Katarzyna Rembisz z firmy Mylan, która jest inicjatorem powstania aplikacji.

Apsik! posiada dzienniczek, w którym można zapisywać codzienne objawy związane z alergią. Jeśli okaże się, że objawy są od co najmniej trzech dni niekontrolowane, aplikacja powiadamia o tym pacjenta, by mógł przekazać tę informację swojemu lekarzowi i skonsultować z nim swoje wyniki.

Aplikacja z funkcją dzienniczka i alertami przypominającymi pacjentowi o kontroli objawów to cenne wsparcie dla opieki nad chorymi cierpiącymi z powodu alergii – mówi dr Piotr Rapiejko z Kliniki Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. – Nowoczesna forma telemedyczna aplikacji jest bardzo przystępna i wygodna, co wspiera specjalistyczną opiekę medyczną nad pacjentem – dodaje.

Apsik! pozwala również znaleźć gabinety alergologów w najbliższej okolicy (funkcja automatycznej lokalizacji) oraz na terenie całej Polski – wyniki są wyświetlane na mapie z możliwością wytyczenia automatycznej trasy dojazdu.

Podczas logowania każdy użytkownik wybiera rośliny, na których pyłki jest uczulony i otrzymuje wyłącznie informacje, którymi jest zainteresowany. Apsik! umożliwia bieżące śledzenie pylenia wybranych alergenów i możliwość tworzenia zestawień, na których widać poziom pylenia oraz indywidualne nasilenie objawów w określonych ramach czasowych. Na bieżąco pobiera dane ze stacji pogodowych oraz stacji monitorujących zanieczyszczenie powietrza.

Aplikacji Apsik! używa się intuicyjnie – jest bardzo łatwa w obsłudze. Istnieje możliwość utworzenia w niej wielu kont i przełączania się między nimi, co daje możliwość kontrolowania również objawów u członków rodziny, na przykład u dzieci.

Apsik! jest do bezpłatnego pobrania w App Store i Google Play.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki