V Gala Kobiet Medycyny 2018

V Gala Kobiet Medycyny 2018

Fot. Agata Machaj

Ten plebiscyt z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i na stałe zagościł już w kalendarzu ważnych wydarzeń.

„Każde nasze spotkanie to gigantyczna radość” – mówiła, witając laureatki i nominowane do tytułu Kobiety Medycyny 2018 Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, która już kolejny raz objęła plebiscyt Kobiety Medycyny honorowym patronatem.

W tym roku redakcja Portali Medycznych, organizatora plebiscytu, zaprosiła do zgłaszania swoich kandydatek również czytelników. „Przyznam szczerze, że była to świetna decyzja, bo dzięki niej na liście znalazło się wiele nowych, naprawdę wyjątkowych kobiet, do których być może sami nie dotarlibyśmy. Ponieważ wybór nie był łatwy, ostatecznie zdecydowaliśmy o nominowaniu do tytułu Kobiety Medycyny 35 pań” – wyjaśniła Monika Wysocka, redaktor naczelna Portali Medycznych.

Kobietą Medycyny 2018 została prof. Ewa Lewicka – kierownik Poradni Kardioonkologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Z jej inicjatywy powstała w tym roku Poradnia Kardioonkologiczna dla chorych z powikłaniami kardiologicznymi po terapii przeciwnowotworowej. Jest wykładowcą akademickim, prowadzi zajęcia ze studentami, opiekuje się młodymi lekarzami, zarażając ich swoją pasją do tego zawodu. Co roku współorganizuje „Gdański Marsz Po Zdrowie”, propagujący aktywność ruchową wśród pacjentów i ich rodzin. Bierze również udział, jako opiekun medyczny, w wyprawach wysokogórskich.

„Muszę przyznać, że sama nominacja poza wielkim wyróżnieniem była też ogromnym zaskoczeniem, szczególnie że zostałam zgłoszona przez młodych lekarzy rezydentów z uczelni, na której pracuję. To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. A o tym, że będę w gronie laureatek, nawet nie marzyłam – powiedziała, odbierając gratulacje, Kobieta Medycyny 2018. – Chcę podkreślić, że  dla mnie to inspiracja do tego, żeby robić więcej i efektywniej. I myślę, że każda z nas tak właśnie traktuje to spotkanie. To kolejny etap naszej drogi w dobrym celu” – dodała.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Prof. Ewa Lewicka Kobietą Medycyny 2018

Marta Leśnik Kobietą Medycyny 2017

Kobiety Medycyny 2016

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Long-COVID, czyli odległe skutki infekcji COVID-19 u dzieci

PIMS był do tej pory jedyną znaną konsekwencją