Masz kontrolę nad alkoholem?

Masz kontrolę nad alkoholem?

- Aktualności

#MamKontrolę – pod takim hasłem ruszyła kampania społeczno-edukacyjna skierowana do mieszkańców Warszawy.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat skutków nadużywania alkoholu oraz dostarczenie informacji, gdzie i jakiego rodzaju pomoc mogą uzyskać osoby zagrożone lub dotknięte problemem uzależnienia od niego. Projekt realizuje Fundacja Zwalcz Nudę, a współfinansuje go Miasto Stołeczne Warszawa.

O nadużywaniu alkoholu bez wstydu i tabu

Ideą kampanii #MamKontrolę jest przełamanie wstydu i tabu, które towarzyszy mówieniu o alkoholu oraz o obawach z nim związanych. Jest nią również walka ze zjawiskiem negowania, wypierania i zaprzeczania, że problem z alkoholem może dotyczyć mnie lub kogoś z mojego bliskiego otoczenia.

#MamKontrolę oznacza, że wiem, ile piję, kiedy moje picie staje się niebezpieczne i ryzykowne i kiedy powinienem zareagować. A także wiem, gdzie zwrócić się po pomoc.

Choroba alkoholowa może dotknąć każdego

Eksperci podkreślają, że problem z nieodpowiedzialną konsumpcją alkoholu może dotknąć każdego. Niewiele osób jednak wie, z kim porozmawiać w sytuacji, w której czują, że spożywanie alkoholu wymyka im się spod kontroli. Granica pomiędzy dobrą zabawą a piciem ryzykownym czy szkodliwym bywa cienka. Warto mieć tego świadomość i umieć łatwo znaleźć pomoc, gdy jest potrzebna.

Kampania będzie realizowana do grudnia 2020 r. W ramach podjętych działań uruchomiono specjalną stronę internetową www.mamkontrole.waw.pl, na której można znaleźć informacje na temat alkoholu, skutków jego spożywania i ryzyka uzależnienia oraz porady ekspertów.

Kampania jest skierowana do mieszkańców stolicy, przede wszystkim do osób w wieku 25-50 lat z co najmniej średnim wykształceniem.

Więcej informacji na jej temat stronie www.mamkontrole.waw.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

żeLOVE i mistLOVE, czyli eksplozja nawilżenia

Skóra uwielbia być nasycona wilgocią, a teraz jest