Liqiud Skin zamiast tradycyjnego plastra

Liqiud Skin zamiast tradycyjnego plastra

Podczas wakacyjnych spacerów po plaży, biegania, jazdy na rowerze lub wspinaczki w górach jesteśmy narażeni na różnego rodzaju skaleczenia. Pakując podręczną apteczkę, warto więc pomyśleć o plastrach. Najlepiej w płynie.

Są bezpieczną i dużo wygodniejszą propozycją leczenia ran i skaleczeń. Działają na zasadzie „superkleju”, tworząc na powierzchni rany przezroczystą, elastyczną warstwę ochronną. Naniesione na skórę, wysychają już po minucie, sklejając zranione miejsce. Po nałożeniu momentalnie zatrzymują krwawienie. Plaster w płynie Liqiud Skin pozostaje na skórze do pięciu dni, wykruszając się w naturalny sposób.

Plaster w płynie to doskonałe rozwiązanie dla dzieci już od 1. roku życia. Tradycyjny plaster zwykle przeszkadza maluchom w zabawie – jest niewygodny, bo albo się zamoczy, albo odklei. Poza tym szybko się brudzi. Plaster w płynie jest wodoodporny, więc można z nim swobodnie taplać się w wodzie. Co więcej, kleiste spoiwo jest barierą przed bakteriami i brudem, więc pomaga zapobiegać zakażeniom. Nadaje się również do stosowania w miejscach zgięcia ciała, jak nadgarstki, kolana, łokcie czy palce. Naklejenie tradycyjnego plastra w tych miejscach tak, by utrzymał się na dłużej (zwłaszcza w przypadku dzieci), często graniczy z cudem. Plastra w płynie nie trzeba odklejać, bo naturalnie się wykrusza. Koniec więc z nieprzyjemnym bólem podczas odrywania tradycyjnego plastra.

Liquid Skin jest klejem medycznym wynalezionym i bardzo popularnym w Stanach Zjednoczonych. Podbija również rynek w krajach Unii Europejskiej. Jest produktem bezpiecznym i przebadanym, posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Głównym składnikiem tego sprzedawanego bez recepty preparatu jest cyjanoakrylan. Małe, poręczne opakowanie, mieszczące się w każdej torebce, kieszeni czy portfelu, wystarcza na 15 aplikacji. Klej na skaleczenia i rany to praktyczny środek pierwszej pomocy nie tylko w wakacyjnej apteczce, ale przez cały rok.

Jak stosować Liquid Skin?

  1. Zdezynfekuj ranę/skaleczenie.
  2. Przed pierwszym użyciem oderwij końcówkę zabezpieczającą pipetę z produktem.
  3. Nałóż cienką warstwę produktu za pomocą aplikatora, który znajduje się na końcu pipety.
  4. Dokładnie zamknij opakowanie.
  5. Odczekaj 1-2 minuty, by preparat wysechł.

Plaster w płynie Liquid Skin dostępny jest na www.liquidskin.pl oraz www.doz.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.