Bezpłatne porady psychologiczne w terapiobusach i namiotach

Bezpłatne porady psychologiczne w terapiobusach i namiotach

Fot. pixabay.com

Bezpłatne porady psychologiczne w mobilnych gabinetach terapeutycznych (terapiobusach) i namiotach to element kolejnej edycji kampanii społecznej “Terapia to NIE wstyd”, organizowanej 10 września — w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

To już czwarta edycja tej kampanii. Każdego roku przyłącza się do niej coraz więcej miast. W trakcie tegorocznej edycji z bezpłatnych porad psychologicznych można będzie skorzystać 10 września w 10 miastach, a łącznie we wrześniu w 20 miastach. Nie tylko w Warszawie, Gdańsku, czy Poznaniu, ale także m.in. w Bolesławcu, Rybniku, Świeciu, Puławach, Drawsku Pomorskim czy Wejherowie. Bezpłatna pomoc psychologiczna będzie udzielana we współpracy z Pilotażem Centrów Zdrowia Psychicznego i zaprzyjaźnionymi gabinetami terapeutycznymi w terapiobusach lub specjalnie przygotowanych do tego celu namiotach.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona potrzebujących. Nasza akcja pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie bezpłatną pomocą psychologiczną. Dotychczas udało nam się zrealizować trzy edycje kampanii, szereg działań psychoedukacyjnych i udzielić ponad 1000 bezpłatnych konsultacji na ulicach. Jesteśmy przekonani, że zdrowie psychiczne wykracza poza interes jednostki i tylko razem jesteśmy w stanie zadbać o jego jakość przekonuje Anna Węgrzyn, prezes Fundacji Terapia to NIE wstyd, która jest organizatorem kampanii, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem “STOP SAMOBÓJSTWOM – życie ma SENS”.

Na Placu Defilad w Warszawie, gdzie przygotowywane jest główne wydarzenie, wszyscy chętni będą mieli okazję nie tylko skorzystać z konsultacji w rozstawionych tam terapiobusach, ale także wziąć udział w panelach dyskusyjnych czy odwiedzić strefy psychoedukacji eFkropki, Wydawnictwa Wrażliwe oraz fundacje: Jest Sens, Terapeutyczną, Kasi Dulnik , Edukacji Społecznej, Wypłyń na Głębię, Twój detoks. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem zgodzili się objąć: Ministerstwo Zdrowia, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Życie Warte Jest Rozmowy.

Czytaj też: Jesteś w kryzysie? Skorzystaj z pomocy grup wsparcia

W tym roku, po raz pierwszy w historii kampanii, na ulice wyjdą również wolontariusze, którzy za pomocą e-puszki będą kwestować na bezpłatną pomoc psychologiczną. Osoby zainteresowane przekazaniem datku, po zbliżeniu telefonu do QR kodu, będą miały możliwość wyboru kwoty wpłaty i przyczynienia się do wspólnego szerzenia bezpłatnego wsparcia. Już dzisiaj działania Fundacji Terapia to NIE wstyd można wesprzeć pod adresem: zrzutka.pl/terapiatoniewstyd.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nawilżający Żel-Krem Oil Control dla cery tłustej i mieszanej

Odpowiadając na potrzeby cery tłustej i mieszanej, marka CeraVe stworzyła Nawilżający Żel-Krem Oil Control.