Bezpłatne porady psychologiczne w terapiobusach i namiotach

Bezpłatne porady psychologiczne w terapiobusach i namiotach

Fot. pixabay.com

Bezpłatne porady psychologiczne w mobilnych gabinetach terapeutycznych (terapiobusach) i namiotach to element kolejnej edycji kampanii społecznej “Terapia to NIE wstyd”, organizowanej 10 września — w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

To już czwarta edycja tej kampanii. Każdego roku przyłącza się do niej coraz więcej miast. W trakcie tegorocznej edycji z bezpłatnych porad psychologicznych można będzie skorzystać 10 września w 10 miastach, a łącznie we wrześniu w 20 miastach. Nie tylko w Warszawie, Gdańsku, czy Poznaniu, ale także m.in. w Bolesławcu, Rybniku, Świeciu, Puławach, Drawsku Pomorskim czy Wejherowie. Bezpłatna pomoc psychologiczna będzie udzielana we współpracy z Pilotażem Centrów Zdrowia Psychicznego i zaprzyjaźnionymi gabinetami terapeutycznymi w terapiobusach lub specjalnie przygotowanych do tego celu namiotach.

– Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona potrzebujących. Nasza akcja pokazuje, jak wielkie jest zainteresowanie bezpłatną pomocą psychologiczną. Dotychczas udało nam się zrealizować trzy edycje kampanii, szereg działań psychoedukacyjnych i udzielić ponad 1000 bezpłatnych konsultacji na ulicach. Jesteśmy przekonani, że zdrowie psychiczne wykracza poza interes jednostki i tylko razem jesteśmy w stanie zadbać o jego jakość przekonuje Anna Węgrzyn, prezes Fundacji Terapia to NIE wstyd, która jest organizatorem kampanii, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem “STOP SAMOBÓJSTWOM – życie ma SENS”.

Na Placu Defilad w Warszawie, gdzie przygotowywane jest główne wydarzenie, wszyscy chętni będą mieli okazję nie tylko skorzystać z konsultacji w rozstawionych tam terapiobusach, ale także wziąć udział w panelach dyskusyjnych czy odwiedzić strefy psychoedukacji eFkropki, Wydawnictwa Wrażliwe oraz fundacje: Jest Sens, Terapeutyczną, Kasi Dulnik , Edukacji Społecznej, Wypłyń na Głębię, Twój detoks. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem zgodzili się objąć: Ministerstwo Zdrowia, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Życie Warte Jest Rozmowy.

Czytaj też: Jesteś w kryzysie? Skorzystaj z pomocy grup wsparcia

W tym roku, po raz pierwszy w historii kampanii, na ulice wyjdą również wolontariusze, którzy za pomocą e-puszki będą kwestować na bezpłatną pomoc psychologiczną. Osoby zainteresowane przekazaniem datku, po zbliżeniu telefonu do QR kodu, będą miały możliwość wyboru kwoty wpłaty i przyczynienia się do wspólnego szerzenia bezpłatnego wsparcia. Już dzisiaj działania Fundacji Terapia to NIE wstyd można wesprzeć pod adresem: zrzutka.pl/terapiatoniewstyd.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kwiaty na talerzu — dodatek do sałatek, dań mięsnych i ciast

Od wieków kwiaty stanowią stały element naszego życia. Trudno wyobrazić sobie dom bez kwitnących roślin, urodzin bez pięknych bukietów czy randki bez czerwonej róży. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że kwiaty na stałe zagościły również w naszej kuchni i w wielu domach są na talerzu!