Piknik dla wcześniaków i ich rodziców

Piknik dla wcześniaków i ich rodziców

- Aktualności
Fot. Szpital Karowa

Dziś w godzinach 11.00-16.00 przy Szpitalu Klinicznym im. księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej odbędzie się Piknik Wcześniaka.

W programie imprezy, która organizowana jest już po raz piąty, zapowiadanych jest wiele atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki przez zabawę. Dzieci będą mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i sprytem oraz zdobyć wiele wspaniałych nagród.

Odwiedzając Szpital Małego Doktora, najmłodsi będą mogli sprawdzić się w roli lekarza. Do dyspozycji będą mieli m.in. aparat do znieczulania, respirator, narzędzia do operowania, inkubator dla chorych noworodków, a także aparat RTG, który umożliwi im postawienie trafnej diagnozy i wyleczenie bardzo chorej Zielonej Żaby, obolałego Długouchego Pieska czy Okrągłej Misi. Kadra Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej pomoże małym doktorom w ich walce o zdrowie puchatych pacjentów.

Każdy, kto zechce się dowiedzieć, na czym polega praca w redakcji, na pewno zajrzy do namiotu wydawcy pism dla dzieci, Kumpla i Juniora, żeby zaprojektować własną okładkę, stworzyć komiks czy kolorowe ilustracje.

“Koalicja dla wcześniaka”, która już po raz piaty uczestniczy w tym wydarzeniu, przygotowała dla dzieci quiz zatytułowany “Wiedza o Polsce”. Maluchy, ze wsparciem swoich rodziców, będą mogły sprawdzić swoją znajomość geografii, kultury czy gastronomii. Dla najlepszych Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga ufundowało Biblioteczkę Młodego Czytelnika.

Dla rodziców Piknik Wcześniaka to okazja do skonsultowania się z pediatrą, doradcą laktacyjnym i specjalistą od szczepień ochronnych, który rozwieje ich wątpliwości dotyczące uodparniania. Na miejscu czynna będzie polowa Poradnia Uroginekologiczna dla kobiet dbających o zdrowie intymne, gdzie konsultacji udzielać będą fizjoterapeutki na co dzień pracujące w szpitalu.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Jeśli chcesz mieć zdrowe stawy, koniecznie wylecz zęby

Przybywa dowodów naukowych świadczących o tym, że pacjenci