Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.

Osoby, u których zdiagnozowano raka, często zastanawiają się, co będzie dalej z ich karierą zawodową. Spośród wszystkich chorób przewlekłych nowotwory są najczęstszą przyczyną utraty pracy. Po zdiagnozowaniu raka ryzyko utraty pracy w Unii Europejskiej wzrasta 1,4-krotnie. Ze wszystkich zachorowań na raka w Polsce blisko połowa dotyczy osób w wieku produkcyjnym. To właśnie im najczęściej zależy na dalszej pracy lub szybkim powrocie do pracy po chorobie, o ile stan zdrowia na to pozwala.

Dlatego Sanofi wprowadza dodatkowe rozwiązania, które ułatwią pracownikom zmagającym się z rakiem lub inną poważną chorobą pokrycie wydatków pozamedycznych. Ponadto pracownicy, których bliscy cierpią na poważną chorobę, będą uprawnieni do bezpłatnego urlopu opiekuńczego, który umożliwi im wykonywanie obowiązków opiekuńczych nad bliskim członkiem rodziny. Program dla pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together” obejmuje wszystkich zatrudnionych w Sanofi na świecie, bez względu na zajmowane stanowisko.

To niezwykle ważne, że Sanofi uruchamia tak kompleksowy program wsparcia dla pracowników dotkniętych chorobą nowotworową, i że nasi pracownicy w Polsce będą mogli z tego programu skorzystać, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Jest to kolejna nasza inicjatywa, mająca na celu kształtowanie takiego środowiska pracy, aby każdy z pracowników czuł się zaopiekowany, także w tych najtrudniejszych momentach życia

– podkreśla Barbara Duniec, People & Culture Head Poland, Total Wellbeing Lead Central & South Europe w Sanofi.

Program został zaprojektowany w taki sposób, aby lepiej przygotować menedżerów do wsparcia członków ich zespołu chorych na raka. Menedżerowie otrzymają niezbędną wiedzę oraz narzędzia, aby wesprzeć swoich pracowników w najtrudniejszym okresie życia spowodowanym poważną chorobą oraz w procesie powrotu do aktywności zawodowej.

Oprócz wsparcia finansowego oraz elastycznego czasu pracy, pracownicy chorujący na raka i inne poważne choroby będą mogli także liczyć na wsparcie wolontariuszy. Jest to zespół przeszkolonych współpracowników-ochotników, którzy pomogą im przejść drogę od wstępnej diagnozy, przez proces leczenia, aż do powrotu do pracy. Pracownicy będą mieli także dostęp do zewnętrznego wsparcia psychologicznego we wszystkich krajach 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Program „Cancer & Work: Acting Together” to ważny element strategii DE&I (Diversity, Equity & Inclusion) Sanofi, opartej na trzech kluczowych filarach: różnorodności, równości i inkluzywności.

1 Comments

  1. cenna inicjatywa, miejmy nadzieję, że szczera. I miejmy również nadzieję, że jak najmniej pracowników będzie musiało z niej skorzystać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.