Finał WOŚP w Warszawie. Weź w nim udział i zbadaj swoje płuca

Finał WOŚP w Warszawie. Weź w nim udział i zbadaj swoje płuca

Tegoroczny 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwraca uwagę na układ oddechowy. Biorąc w nim udział w Warszawie, możesz za darmo zbadać swoje płuca.

„Płuca po pandemii” to motto tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dyrygowanej przez Jurka Owsiaka. W tym roku WOŚP gra dla oddziałów chorób płuc (pulmonologicznych), a jej partnerem jest m.in. Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POChP. W trakcie finału Federacja będzie wykonywać bezpłatne badania spirometryczne u osób, które czują, że po pandemii COVID-19 ich płuca nie pracują właściwie.

Jutro i w niedzielę (27 i 28 stycznia) w Spiro-Namiocie na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie od godz. 10.00 do 20.00 na wszystkich chętnych czekać będzie 6 techników spirometrii, mających ogromne doświadczenie w wykonywaniu badań czynnościowych płuc i 2 lekarzy specjalistów, którzy w przypadku, kiedy wynik badania nie będzie zadowalający, wykonają konsultację i wskażą, co dalej. 

Każdy chętny wykona test na COVID/grypę/RSV, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Zapraszamy szczególnie osoby z przewlekłym kaszlem oraz tych, którzy odczuwają duszności. Sprawdźcie, czy wasze płuca są OK. Jeśli tak, dostaniecie serduszko wdech-wydech-w dechę, a jeśli nie, lekarz wskaże wam, jak pozbyć się męczącego problemu

– zachęca do udziału dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POChP.

Organizatorzy bezpłatnych badań spirometrycznych tak zapraszają wszystkich chętnych: “Dmuchamy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Siema!!!”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Radioterapia adaptacyjna — nowa jakość w leczeniu promieniami

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach jest pierwszym ośrodkiem w Polsce, w którym chorzy na nowotwory są od tygodnia leczeni przy użyciu nowej, bardzo precyzyjnej metody naświetlania – radioterapii adaptacyjnej. Do tej pory skorzystało z niej dwoje pacjentów, ale kolejni są już przygotowywani do zabiegów.