Cukrzyca pod kontrolą smartfona

Cukrzyca pod kontrolą smartfona

- Nowości
Fot. Pixabay.com

Jeśli korzystasz z glukometru OneTouch, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Pobierz na smartfon bezpłatną aplikację OneTouch Gabinet  i kontroluj swoją cukrzycę!

Chorzy na cukrzycę muszą codziennie sprawdzać poziom glukozy we krwi, a pomiary zapisują zazwyczaj w przeznaczonym do tego celu papierowym dzienniczku. Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej, stworzonej przez firmę LekSeek Polska, mogą prowadzić swój dzienniczek w wersji elektronicznej. Aplikacja OneTouch Gabinet dostępna jest do pobrania na platformę Android.

Mamy nadzieję, że opracowane przez nas rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem diabetyków. Aplikacja ułatwi im prowadzenie rejestru swoich wyników, a lekarzom analizowanie pomiarów pacjentów. Narzędzie jest bezpłatne, a jego obsługa bardzo prosta, więc może skorzystać z niego każdy chory na cukrzycę – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Aplikacja umożliwia import danych z glukometru – wystarczy, że jest on wyposażony w technologię Bluetooth. Po włączeniu aplikacji i zalogowaniu się (lub zarejestrowaniu, jeśli korzystamy z niej po raz pierwszy), trzeba połączyć z glukometrem za pomocą Bluetootha, a wyniki poprzednich pomiarów zostaną automatycznie zaimportowane do elektronicznego dzienniczka.

Informacje można także wprowadzić ręcznie. Wystarczy kliknąć w przycisk z ikoną ręki i rozpocząć wpisywanie wartości. Do wprowadzanych danych, poza godziną i datą, dołączone mogą być również informacje o warunkach pomiaru, czyli czy był on wykonany przed lub po posiłku bądź po wysiłku fizycznym oraz czy ostatnio podana została insulina.

Jak tłumaczą pomysłodawcy tego rozwiązania, zestawienie wyników dostępne jest na wykresie. Graficzna forma prezentacji pozwala błyskawicznie zorientować się, w jakim stopniu wyniki z danego okresu odbiegają od wartości progowych.

Aplikacja zintegrowana jest z oprogramowaniem dla lekarzy Gabinet drWidget. Jeżeli pacjent pozostaje pod opieką lekarza, który korzysta z tego programu, to wyniki jego pomiarów są automatycznie importowane do bazy i tym samym dostęp do nich  staje się prostszy – dodaje Łukasz Kamiński.

Aplikacja współpracuje z glukometrem OneTouch. Możesz go zamówić bezpłatnie, wybierając taką opcję w menu aplikacji i postępując zgodnie z podpowiedziami na ekranie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Idealny zabieg dla mężczyzny jest jak dobrze skrojony garnitur