OnkoBus zatrzyma się w 5 miastach

OnkoBus zatrzyma się w 5 miastach

- Aktualności

Dziś był w Warszawie, ale jutro i pojutrze można go będzie spotkać w Krynicy. 12 września zawita w Toruniu, 13 września będzie czekał na mieszkańców Gdańska, a 14 września zaprasza do Krakowa.

Organizatorzy kampanii edukacyjnej „Servier – Wyłącz Raka!”  zachęcają wszystkich, ale przede wszystkim osoby z tzw. grupy ryzyka (powyżej 50 lat, palące papierosy, nadużywające alkoholu, stroniące od aktywności fizycznej, źle się odżywiające oraz te, których rodzice lub rodzeństwo chorowali na raka jelita grubego) do odwiedzenia OnkoBusa, czyli Onkologicznej Poradni Servier.

W godzinach 10-18, w miejscach wskazanych na profilu kampanii na Facebooku (https://www.facebook.com/wylaczraka/), w specjalnie urządzonych gabinetach będą na nich czekać lekarze zajmujacy się na co dzień diagnozowaniem i leczeniem raka jelita grubego i innych nowotworów przewodu pokarmowego, edukator onkologiczny i dietetyk.

Będzie okazja do skorzystania z bezpłatnych konsultacji i badań – dolnego odcinka jelita grubego (badanie per rectum), a w konkretnych wskazaniach również USG wątroby.

Z edukatorem będzie można porozmawiać porozmawiać o czynnikach ryzyka, objawach, profilaktyce raka jelita grubego oraz o kolonoskopii – badaniu pozwalającym na wczesne wykrycie nowotworu i jego wyleczenie.

Dietetyk doradzi, jak skomponować dietę chroniącą przed zachorowaniem na raka jelita grubego oraz dobrać odpowiednie menu dla osoby, która zachorowała na ten nowotwór.

Śledźcie profil kampanii „Servier – Wyłącz Raka!” na Facebooku i skorzystajcie z okazji, by dowiedzieć się jak najwięcej o groźnym nowotworze, któremu można zapobiec dzięki badaniom profilaktycznym.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Jaką rolę odgrywa mikrobiota jelitowa?

Nazywane są często drugim mózgiem człowieka. To w