113 tys. zł – tyle wynosi łączna pula nagród w XIV edycji konkursu “Innowator Mazowsza”, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie. Kto może w nim wziąć udział?
Ideą konkursu, realizowanego w tym roku przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet i agencję Laska Nebeska, jest wspieranie i promocja postaw proinnowacyjnych oraz budowanie świadomości w środowisku naukowym i biznesowym. W każdej edycji nagrody przyznawane są za innowacje z różnych dziedzin: chemii, fizyki, działań prospołecznych, biologii, medycyny, psychologii, techniki, czy informatyki. Zgłoszenia oceniane są w dwóch kategoriach:
- Innowacyjna Firma
- Innowacyjny Naukowiec.
Kategoria „Innowacyjna Firma” skierowana jest do przedstawicieli sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, mających status przedsiębiorstwa samodzielnego, zarejestrowanych i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego, których innowacyjny produkt, usługa lub technologia została wprowadzona do codziennej praktyki biznesowej lub jest przed etapem sprzedaży i pozyskano środki na ich komercjalizację.
Kategoria „Innowacyjny Naukowiec” adresowana jest do naukowców z zakończonym przewodem doktorskim lub uzyskanym stopniem doktora, których praca doktorska została przygotowana lub obroniona w jednostkach naukowych posiadających siedzibę na terenie województwa mazowieckiego. Przedmiotem zgłaszanej do konkursu pracy doktorskiej stanowią innowacyjne rozwiązania stosowane w możliwe do wdrożenia w praktyce gospodarczej.
W każdej kategorii zostaną przyznane trzy nagrody. Ich łączna pula wyniesie 113 tys. zł.
Udział w konkursie to duża szansa nie tylko na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych, ale także wypromowanie swoich projektów.
Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego
Wszystkie wnioski, które wpłyną do 16 sierpnia za pośrednictwem formularzy internetowych dostępnych tutaj, zostaną ocenione pod względem formalnym i przekazane ekspertom do oceny merytorycznej, a ich rekomendacje zostaną przekazane Kapitule Konkursu, której przewodniczy Marszałek Województwa Mazowieckiego. Zwycięzców poznamy w listopadzie, na konferencji finałowej.
Na rozwój innowacyjności wpływa wiele czynników. Rekomendowane jest prowadzenie własnej działalności badawczej, jak również współpraca z instytucjami badawczymi, ośrodkami naukowymi czy parkami technologicznymi. Nie do przecenienia jest też realny wpływ na życie społeczne, gospodarcze, dobrobyt mieszkańców. Dlatego właśnie udział w takim konkursie jak “Innowator Mazowsza”, który łączy świat biznesu i nauki, jest szansą na ocenienie swojego potencjału i możliwością jeszcze bardziej stabilnego rozwoju w przyszłości.
Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
W 2021 r. na konkurs wpłynęło ponad 100 wniosków. Ile zostanie ocenionych w tym roku?