Bezpłatny program dla kobiet chcących wrócić do pracy po porodzie

Bezpłatny program dla kobiet chcących wrócić do pracy po porodzie

Fot. pixabay.com

Jeszcze tylko trzy dni potrwa rekrutacja do programu “Mama – Warszawianka na rynku pracy. Wsparcie kobiet zagrożonych lub dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu”, finansowanego przez Urząd m. st. Warszawy, a realizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

W ramach 3-miesięcznego bezpłatnego programu uczestniczki wezmą udział w konsultacjach zawodowych (przygotowanie CV, przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej, negocjowanie warunków zatrudnienia, diagnoza kompetencji i mocnych stron) oraz w warsztatach pozwalających zdobyć nowe umiejętności i budujących ich pewność siebie. Zyskają wiedzę dotyczącą powrotu na rynek pracy i ułatwiającą decyzję w sprawie dalszej kariery zawodowej. Zobaczą, jak macierzyństwo wzbogaciło ich doświadczenie, jakie kompetencje nabyły na urlopie wychowawczym lub rodzicielskim, jakie są ich talenty i jak mogą je promować. Zdobędą też informacje na temat możliwości pomocy dla osób zagrożonych lub dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu.

Tematy warsztatów pozwalających zdobyć nowe umiejętności i budujących pewność siebie

– Matki mają moc! O kompetencjach, jakie zyskujesz dzięki macierzyństwu?
– Moja ścieżka na rynku pracy – praca na etacie lub własna firma?
– Kobiety a uzależnienie od alkoholu
– Jak przeciwdziałać uzależnieniu od alkoholu, Jak się leczyć?
– Warsztaty kreatywności poszukiwania własnych talentów: jak odkryć swoje mocne strony?
– 12 narzędzi do zarządzania swoim czasem i karierą zawodową
– Moje cele życiowe
– Jak mówić o sobie dobrze?
– Praca OdNowa

Jak wynika z badan Urzędu m. st. Warszawy, czynnikiem chroniącym przed zachowaniami ryzykownymi związanymi z używaniem alkoholu oraz uzależnieniem są m.in. stabilna sytuacja zawodowa, kompetencje zawodowe, osobiste i społeczne oraz wysokie poczucie własnej wartości. Fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet działa na rzecz wspierania przedsiębiorczości kobiet w życiu i biznesie.

– Wierzymy, że wyposażając kobiety w ekspercką wiedzę, kontakty oraz dając im wsparcie, sprawimy, że będą sprawcze i niezależne finansowo. Wiedza, wsparcie, współpraca to wartości, wokół których budujemy nasze działania. Jesteśmy zaszczyceni, że władze stolicy po raz kolejny obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły nam prowadzenie tego projektumówi Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Udział w projekcie umożliwia networking i dostęp do wszystkich wydarzeń Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz darmowych materiałów edukacyjnych. 

Co trzeciej kobiecie brakuje pewności siebie, szczególnie kiedy zostaje mamą. Utrudnienia w powrocie do pracy powodują ogromny stres, który może stać się przyczyną zagrożenia uzależnienia od alkoholu wśród kobiet.

Jeśli jesteś matką, mieszkanką Warszawy, kobietą z doświadczeniem migracji zagranicznej i chcesz wrócić na rynek pracy – nie zwlekaj, zarejestruj się pod linkiem:
https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/mama-warszawianka-2/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Bioderma Sensibio — poznaj moc miceli

Rynek produktów do oczyszczania twarzy i demakijażu zrewolucjonizowała woda micelarna, która zastąpiła żel, mleczko i tonik. W czym tkwi tajemnica produktów micelarnych Bioderma Sensibio?