Wyrzuć to z siebie! Nie wstydź się własnych emocji!

Wyrzuć to z siebie! Nie wstydź się własnych emocji!

Fot. pixabay.com

Wszystko, co czujesz, jest OK! Wyrażając emocje, chronisz swoje zdrowie! Zrób to tu i teraz! I zobacz, że nie jesteś w tym sama!

Już jutro (31 maja) w godzinach 15:00-20:00 w samym centrum Warszawy odbędzie się happening o kobietach i dla kobiet, organizowany w ramach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego #wKobiecejGłowie. Akcja ma zwrócić uwagę na potrzebę wyrażania oraz nazywania emocji przez kobiety. Dlaczego to takie ważne? Bo jest to jeden z podstawowych filarów dbania o zdrowie! Tymczasem, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Instytutu LB Medical, tylko 14 proc. kobiet rozmawia o swoich emocjach!

W ramach akcji organizatorzy będą zachęcać kobiety do uzewnętrzniania swoich emocji w symboliczny, niekrzywdzący siebie oraz innych sposób – poprzez rzucenie kolorową farbą w białe płótno, z którego ma zostać utworzony kolorowy pejzaż emocji. Każdy kolor będzie symbolizował inną emocję. Pomarańczowy może być kolorem radości, a czarny kolorem smutku. Każda kobieta sama zadecyduje, jaki kolor wybiera – w ten sposób będzie mogła wyrazić to, co czuje.

Organizatorem akcji „Emocje w centrum” jest Instytut LB Medical, inicjator kampanii na rzecz zdrowia psychicznego kobiet #wKobiecejGłowie, której celem jest skupienie uwagi na zdrowiu kobiet, jako grupy szczególnie narażonej na zaburzenia psychiczne. W ramach kampanii, razem z głównym partnerem, firmą Gedeon Richter, organizatorzy chcą dać kobietom poczucie zrozumienia oraz przestrzeń do rozmów o problemach i trudnych emocjach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.