Tomasz Ciachorowski ambasadorem Fundacji Serce Dziecka

Tomasz Ciachorowski ambasadorem Fundacji Serce Dziecka

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Tomasz Ciachorowski został ambasadorem Fundacji Serce Dziecka. To wyraz podziękowania za wsparcie projektów na rzecz dzieci z wadami serca.

Fundacja Serce Dziecka obchodzi swój jubileusz 20-lecia. Założyła ją Katarzyna Parafianowicz, której córka urodziła się 23 lata temu z wrodzoną wadą serca. W tamtym czasie trudno było znaleźć informacje na temat wad serca, możliwości ich leczenia i miejsc, do których można się zwrócić o pomoc. Trudno było również znaleźć innych rodziców w podobnej sytuacji, czy grupę wsparcia. To właśnie wtedy powstał pomysł, by stworzyć miejsce, do którego rodzice dzieci z wrodzonymi wadami serca będą mogli zgłosić się po pomoc.

Gdy urodziłam moją córkę, byłam przerażona i poszukiwałam informacji o wrodzonych wadach serca i możliwościach leczenia. Na swojej drodze spotkałam Beatę Kuleszę, która miała już córkę Anię i Dinę Radziwiłł, która czekała na Szymona. Byłyśmy dla siebie ogromnym wsparciem, bo wszystkie szukałyśmy informacji, jak leczyć nasze dzieci. Spotkałyśmy również innych rodziców dzieci z wadami serca i postanowiliśmy założyć Fundację Serce Dziecka. Można powiedzieć, że połączyły nas serca naszych dzieci

– mówi Katarzyna Parafianowicz, założycielka i prezes Fundacji Serce Dziecka.

Przez 20 lat Fundacja edukuje i wspiera rodziców dzieci z wadami serca, przygotowuje materiały edukacyjne o wadach serca – poradniki, broszury, wspiera emocjonalnie i finansowo, wypożycza sprzęt medyczny, a także organizuje turnusy rehabilitacyjne dla swoich podopiecznych. Zorganizowała już 11 turnusów, w których wzięło udział ponad 580 rodzin. Fundacja dzieli się wiedzą, organizując warsztaty i szkolenia. Od 2012 roku odbywają się konferencje kardiologiczne w ramach Akademii Serca, na których lekarze specjaliści spotykają się z rodzicami. Akademia Serca to ponad 120 godzin wykładów prowadzonych przed 145 prelegentów, w których uczestniczyło już ponad 1500 osób.

Przez 20 lat działalności Fundacja przeznaczyła 84 miliony złotych na leczenie i rehabilitację dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Jednym z obszarów działań Fundacji Serce Dziecka jest pomoc ośrodkom kardiologicznym i szkolenie lekarzy specjalistów. Fundacja przekazała ponad 4 miliony złotych na wsparcie i specjalistyczny sprzęt dla szpitali.

Dzięki wsparciu Fundacji jesteśmy w stanie wykonywać coraz bardziej skomplikowane zabiegi operacyjne zarówno kardiochirurgiczne, jak i w zakresie kardiologii interwencyjnej

– podkreśla dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Najnowszym projektem Fundacji jest projekt InteliCARDIO, który łączy wiedzę ekspertów i sztuczną inteligencję.

Nasz najnowszy projekt InteliCardio jest efektem dobrej współpracy ze środowiskiem medycznym i biznesem. Jego głównym celem jest rozwój kompetencji i wiedzy dla pracowników służby zdrowia w zakresie diagnostyki wrodzonych wad serca. Pomaga nam w tym sztuczna inteligencja

– podkreśla Katarzyna Parafianowicz, prezes Fundacji Serce Dziecka.

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Fundacji, podczas której wręczono wyróżnienia i podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które w znaczący sposób wpłynęły na działalność Fundacji. Nagrodą dla nich była grafika przygotowana specjalnie na tę okazję przez Andrzeja Pągowskiego, wybitnego polskiego artystę i plakacistę.

Zakładając Fundację 20 lat temu, nie przypuszczaliśmy, że osiągniemy tak wiele. Dużo się zmieniło i cały czas się zmienia. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby nie cała nasza “serduszkowa” społeczność, czyli nasi podopieczni i ich rodziny, a także wybitni eksperci medyczni, z którymi współpracujemy od wielu lat. Nie byłoby nas bez naszych darczyńców, wolontariuszy, pracowników, Wszystkim bardzo dziękujemy i życzymy sobie kolejnych 20 lat

– stwierdziła Katarzyna Parafianowicz, prezes Fundacji Serce Dziecka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Gdzie kończy się pielęgnacja, a zaczyna uzależnienie od perfekcji?

Dbanie o siebie to naturalny element codziennego życia. Zdrowa pielęgnacja pomaga nam czuć się dobrze w swoim ciele, budować pewność siebie i promować dobrostan psychiczny. Jednak gdzie przebiega granica między zdrową troską o siebie a obsesyjnym dążeniem do perfekcji? Jak rozpoznać, kiedy pielęgnacja staje się kompulsywnym nawykiem, który nie daje nam satysfakcji, lecz wprowadza dodatkowy stres?