Trendy na jesień i zimę 2018 w medycynie estetycznej

Trendy na jesień i zimę 2018 w medycynie estetycznej

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

Kroplówki witaminowe poprawiające urodę, zabiegi wykorzystujące synergię działania komórek macierzystych i fibryny strukturalnej w celu odbudowy tkanki skórnej oraz laserowe zabiegi ginekologii estetycznej to nowości, które w opinii specjalistów z Centrum Medycznego Beauty Medica zdominują rynek medycyny estetycznej w sezonie jesienno-zimowym.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej w Pałacu Kultury i Nauki, na temat najnowszych trendów w medycynie estetycznej rozmawiali lekarze i przedstawiciele firm produkujących sprzęt medyczny i preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegów upiększających.

Konferencja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (fot. materiały prasowe)

Zoom na ciało i sylwetkę

“Ten rok będzie rokiem dbania o ciało i sylwetkę. Sporo uwagi poświęcimy cellulitowi – chorobie XXI wieku, dlatego jesienią wprowadzamy innowacyjne urządzenie medyczne o nazwie Derma  Shape do likwidacji cellulitu u pań oraz kształtowania sylwetki pań i panów, którzy w ostatnim czasie stanowią od 40 do 55 proc. naszych klientów – stwierdził Marcin Janusek, manager i koordynator obsługi VIP w Centrum Medycznym Beauty Medica.

A już w czerwcu, jak zapowiedział, dla klientów tej kliniki dostępne będą specjalistyczne kremy dermatologiczne, które przyspieszają gojenie i likwidują siniaki.

Odnowa tkankowa i odmładzanie

W regeneracji tkankowej pomoże zabieg Plasma Complex, który, jak wyjaśnił Robert Kasperek, specjalista chorób wewnętrznych i lekarz medycyny estetycznej oraz ekspert firmy Keymed, wykorzystuje mechanizm regeneracji komórkami macierzystymi pobranymi z własnej krwi pacjenta.

“Duży postęp w technologii pozwala nam pozyskiwać z krwi obwodowej hematopoetyczne komórki macierzyste ze stymulacją komórek mezenchymalnych, co umożliwia proces wzmożonej regeneracji tkankowej.  Jest to bardzo bezpieczna terapia, w której wykorzystujemy  własną krew pacjenta do zabiegu przeszczepu tkankowego” – powiedział Robert Kasperek.

Wyjaśnił, że technologia Plasma Complex polega na podwójnym odwirowaniu krwi obwodowej pobranej z żyły łokciowej. Uzyskuje się z niej tzw. fibrynę strukturalną i fibrynę komórkową, dzięki którym można stymulować wszystkie tkanki do odnowy.

“My nie tworzymy nowej medycyny, ale wzbudzamy nasze naturalne procesy regeneracji. Jesteśmy w stanie odbudować tą metodą ubytki tkankowe, zlikwidować stare blizny, rozstępy, zregenerować blizny potrądzikowe, spłycić zmarszczki, w szybkim tempie wygoić urazy ortopedyczne i chirurgiczne oraz oparzenia” – dodał ekspert.

Aby uzyskać trwały efekt, zabieg (trwa 45 minut) należy wykonać trzykrotnie w odstępach czterotygodniowych. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość i poczekać na ostateczny efekt kilka miesięcy. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu są choroby krwi (m.in. małopłytkowość, niedobory fibrynogenu), nowotwory, choroby autoimmunologiczne (np. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń układowy, łuszczycowe zapalenie stawów), ciąża.

“Stosując autologiczne komórki macierzyste, nie powodujemy żadnych działań niepożądanych. Jedynym, co możemy “zafundować” pacjentowi, jest malutki siniaczek” – podsumował swoją wypowiedź Robert Kasperek.

Kolagen dla twarzy i ciała

Nowością, którą zaprezentowano na konferencji prasowej, jest również Nithya – jedyny na rynku kolagen typu I dostępny w dwóch różnych stężeniach, z przeznaczeniem do twarzy i ciała. Preparat, jak wyjaśnił Maciej Opiela, przedstawiciel firmy EMI, wstrzykuje się pod skórę, a służy przede wszystkim do poprawy jej jakości. Redukuje zmarszczki, cellulit i rozstępy. Po trzech zabiegach na twarz, wykonywanych co dwa tygodnie, uzyskuje się efekt docelowy, który utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. W przypadku zabiegów na ciało wystarczają dwa zabiegi w odstępie 21 dni. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

“Jest to zabieg biostymulacji, który powoduje pobudzenie fibroblastów i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Można go powtórzyć po sześciu miesiącach, ale nie jest to konieczne” – podkreślił Maciej Opiela.

 

CZYTA TEŻ:

Medycyna estetyczna. Trzy sposoby na jędrne ciało

Medycyna estetyczna. Wybierz odpowiedni gabinet i lekarza!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.