Poznań: przy sklepach Lidl pojawią się książkomaty. Kiedy?

Poznań: przy sklepach Lidl pojawią się książkomaty. Kiedy?

Już za kilka tygodni czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu będą mogli wypożyczać książki przy okazji robienia zakupów w Lidlu. Stanie się to możliwe dzięki instalowanym właśnie książkomatom. 

Książkomaty dadzą możliwość korzystania z oferty Biblioteki Raczyńskich nowym i dotychczasowym czytelnikom w tych częściach Poznania, gdzie brakuje jej filii. Dwa z 11 książkomatów zostaną zainstalowane przy sklepach Lidl Polska – przy ul. Zamenhofa 132 oraz ul. Poszwińskiego 6. Za kilka dni zacznie się testowanie urządzeń, szkolenie bibliotekarzy i sprawdzanie procedur. Czytelnicy będą mogli korzystać z książkomatów w drugiej połowie marca. Wtedy też pojawią się dokładne instrukcje i zasady korzystania z urządzeń, które pozwolą wypożyczać i oddawać książki tym, którzy nie zawsze mają bibliotekę w swojej okolicy. W każdym z urządzeń są 93 skrytki na książki, a w każdej ze skrytek mieści się po kilka książek.

– Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie „dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Wojciech Ptak, Kierownik biura projektu Biblioteki Raczyńskich, dodaje: – Książkomat to nasz sposób, aby być blisko czytelników. Chcemy, by mieli oni dostęp do zbiorów biblioteki jak najbliżej swojego domu lub po drodze, przy okazji codziennych sprawunków. Cieszymy się, że Lidl Polska wyraził chęć wsparcia naszej akcji i już dwa książkomaty stanęły przy wybranych sklepach sieci w Poznaniu. Zdecydowanie ułatwi to, i mamy nadzieję, zachęci do częstszego sięgania po książki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Gdzie kończy się pielęgnacja, a zaczyna uzależnienie od perfekcji?

Dbanie o siebie to naturalny element codziennego życia. Zdrowa pielęgnacja pomaga nam czuć się dobrze w swoim ciele, budować pewność siebie i promować dobrostan psychiczny. Jednak gdzie przebiega granica między zdrową troską o siebie a obsesyjnym dążeniem do perfekcji? Jak rozpoznać, kiedy pielęgnacja staje się kompulsywnym nawykiem, który nie daje nam satysfakcji, lecz wprowadza dodatkowy stres?