Zbiórka żywności dla osób potrzebujących. Pomogą klienci i pracownicy Lidl Polska

Zbiórka żywności dla osób potrzebujących. Pomogą klienci i pracownicy Lidl Polska

17-18 oraz 24-25 marca w sklepach Lidl Polska zbierana będzie żywność dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zbiórka żywności dla osób potrzebujących to wspólna inicjatywa Lidl Polska, Caritas Polska oraz Federacji Polskich Banków Żywności. W tym zaplanowano ją w wybranych sklepach w całym kraju. Dzięki zbiórce na stołach osób potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw.

Zebrane produkty trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych

Rosnące koszty utrzymania sprawiają, że wielu osób nie stać na świąteczne zakupy. Z pomocą przyjdą im, już po raz kolejny, pracownicy i klienci sklepów Lidl Polska. W dniach 17-18 oraz  24-25 marca w wybranych sklepach tej sieci zostaną wystawione kosze, do których będzie można wkładać produkty spożywcze. Zebrana żywność trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

– Lidl Polska od ponad 20 lat angażuje się we współpracę z organizacjami działającymi na rzecz potrzebujących. Co roku organizowane są zbiórki przed Wielkanocą oraz Świętami Bożego Narodzenia, a zebrane produkty są przekazywane Caritas Polska oraz Federacji Polskich Banków Żywności. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim klientom oraz pracownikom zaangażowanym w pomoc. Wspólnie przekazujemy kilkadziesiąt ton produktów spożywczych, które odmieniają obraz świąt w wielu polskich domach mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications & CSR w Lidl Polska.

Jak dołączyć do zbiórki?

W specjalnie oznaczonych koszach, które znajdą się w wybranych sklepach Lidl Polska za linią kas, należy umieszczać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, makaron, cukier, olej, konserwy, przetwory, bakalie oraz słodycze. W dniach 17-18 marca odbędzie się zbiórka na rzecz Caritas Polska, natomiast 24-25 marca będzie można przekazywać żywność lokalnym Bankom Żywności.

Lista sklepów, w których odbędą się zbiórki, znajduje się tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.