Polskie Towarzystwo Chirurgii Mikronaczyniowej zainaugurowało działalność

Polskie Towarzystwo Chirurgii Mikronaczyniowej zainaugurowało działalność

Do grona medycznych towarzystw naukowych dołączyło kolejne – Polskie Towarzystwo Chirurgii Mikronaczyniowej. Jego siedzibą jest Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.

Polskie Towarzystwo Chirurgii Mikronaczyniowej (PTChM) powstało w celu zwiększenia dostępności pacjentów do zabiegów rekonstrukcyjnych oraz popularyzacji ich wśród lekarzy specjalności zabiegowych, m.in. poprzez organizowanie okresowych szkoleń mikrochirurgicznych. Jego celem jest również stworzenie możliwości konsultacji trudnych przypadków z doświadczonymi mikrochirurgami za pośrednictwem platform, które będą dostępne w mediach społecznościowych sygnowanych przez PTChM.

Na czele Polskiego Towarzystwa Chirurgii Mikronaczyniowej stanął prof. Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, a jednym z dwóch jego zastępców został jego bliski wpółpracownik prof. Łukasz Krakowczyk, kierownik Bloku Operacyjnego w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Drugim wiceprezesem PTChM jest dr hab. Anna Chrapusta, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie.

Ponadto w skład zarządu towarzystwa weszli:

  • prof. dr hab. n. med. Piotr Trojanowski ;
  • prof. dr hab. n. med. Jerzy Jankau;
  • dr n. med. Ahmed Elsaftawy;
  • dr n. med. Tomasz Korzeniowski;
  • dr n. med. Andrzej Krajewski;
  • dr n. med. Karolina Donocik;
  • dr n. med. Daniel Bula;
  • lek. Jakub Opyrchał.

Polskie Towarzystwo Chirurgii Mikronaczyniowej zaprasza do współpracy wszystkich lekarzy zajmujących się mikrochirurgią, w tym m.in. specjalistów chirurgii plastycznej, onkologicznej i ogólnej, ortopedii i traumatologii, laryngologii, a także wszystkich lekarzy zajmujących się specjalizacjami zabiegowymi.

Więcej informacji o PTChM tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Badania profilaktyczne. Jak można zachęcić do ich wykonywania?

"Badania profilaktyczne? Nie mam czasu!" – lekarze słyszą coraz częściej od pacjentów. Rezygnacja z badań profilaktycznych może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, dlatego warto sięgnąć po rozwiązania skrojone na miarę potrzeb współczesnego stylu życia i regularnie się badać.