Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży z problemami

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży z problemami

W każdą listopadową niedzielę młode osoby borykające się z problemami psychicznymi mogą skorzystać online z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. To akcja skierowana do dzieci i młodzieży.

Konsultacje psychologiczne będą odbywały się w godzinach 11.00-14.00. W czasie każdego takiego spotkania specjaliści Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego będą starali się pomóc młodym ludziom, którzy m.in. nie radzą sobie z emocjami i stresem, pełnieniem ról społecznych, budowaniem relacji rodzinnych, funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej czy relacjach rodzinnych.

Wypełnij formularz i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji psychologicznej

Za organizację konsultacji i system zapisów, które są przyjmowane poprzez formularz zamieszczony na stronie: https://pwpp.uksw.edu.pl, odpowiada Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po wypełnieniu formularza wiadomość trafia do pracownika tej uczelni, który umawia spotkania, informując specjalistę mailowo i wysyłając link do spotkania zarówno do specjalisty, jak i pacjenta.  

W trakcie dyżuru psycholog prowadzi konsultacje oraz dyżur na czacie, odpowiadając na bieżąco
na pytania użytkowników. Do ekspertów Mind Health można zapisać się jako UCZEŃ lub RODZIC/OPIEKUN PRAWNY.

Coraz więcej młodych ludzi wymaga pomocy psychologa

Coraz więcej młodych ludzi cierpi na dolegliwości natury psychicznej. Według analizy UNICEF, w 2021 roku w Polsce częstotliwość występowania zaburzeń psychicznych u dzieci w wieku 10-19 lat wyniosła aż 10,8 proc. Wyniki zeszłorocznego badania, przeprowadzonego na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka, pokazały, że aż 15 proc. dzieci II klasy szkoły podstawowej, 13 proc. nastolatków (uczniów VI klasy) oraz 13 proc. młodzieży (uczniów II klas szkół ponadgimnazjalnych) jest niezadowolonych ze swojego życia.

Według danych Najwyżej Izby Kontroli, aż 630 tys. dzieci w naszym kraju wymaga specjalistycznej pomocy psychologicznej, a aż w 44 proc. szkół brakuje psychologów, którzy specjalizowaliby się w pracy z dziećmi i młodzieżą.  

Przeczytaj także: Jaki wpływ ma pandemia COVID-19 na psychikę dzieci i młodzieży?

Niestety obserwujemy wzrost dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym wśród młodych ludzi, którzy coraz częściej mają problem z własną akceptują, a także zaniżone poczucie wartości, w efekcie czego może pojawić się depresja, stany lękowe, zaburzenia odżywiania czy nawet samookaleczanie – komentuje Sylwia Rozbicka, psycholog Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego. – Warto pamiętać, że dobrostan emocjonalny u dzieci jest tak samo ważny jak ich zdrowie fizyczne. Kiedy widzimy, że nasze dziecko jest przygnębione przez dłuższy czas, nadpobudliwe, zamknięte w sobie, reagujące agresją lub dostrzegamy nagłą zmianę zachowania, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty – dodaje.

Konsultacja psychologiczna w życzliwej atmosferze

Psychologowie Mind Health Centrum Zdrowia Psychicznego zapewniają, że podczas rozmowy opartej na empatii, życzliwości oraz otwartości będą starali się pomóc młodym ludziom w rozwiązaniu ich problemów, a także w skupieniu się na bieżących trudnościach w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym.

Konsultacje psychologiczne będą prowadzone przez specjalistów posiadających bogate doświadczenie w rozwiązywaniu problemów dotyczących zdrowia psychicznego dzieci.

Przeczytaj także:

Jak rozmawiać z nastolatkiem na temat problemów związanych z dojrzewaniem?

Hejt nasz powszedni: jak sobie z nim radzić?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Celia De Luxe Trio Ideal: cienie do powiek idealnie dobrane do koloru tęczówki

Czy wiesz, że dobrze dobrany kolor cieni do