Skóra wrażliwa. Poznaj 3 kroki do perfekcyjnego oczyszczenia

Skóra wrażliwa. Poznaj 3 kroki do perfekcyjnego oczyszczenia

Perfekcyjny demakijaż skóry wrażliwej to nie tylko jej skuteczne oczyszczenie, ale sposób na przywrócenie jej pięknego i zdrowego wyglądu. Poznaj 3 rady kosmetologa, które warto włączyć do codziennego rytuału pielęgnacyjnego.

Karnawał i zbliżający się okres studniówek to okazja do tworzenia kreatywnych kompozycji, dzięki którym staniesz się królową imprezy. Styliści wskazują, że w tym roku najmodniejsze są stylowe brązy i śmiałe brokaty – także te w srebrnej tonacji. Nowy Rok to czas dobrych postanowień – także tych makijażowych, a raczej… demakijażowych! Po kreatywnych szaleństwach z cieniami, masakrą i eyelinerem, czas pomyśleć o perfekcyjnym oczyszczeniu skóry wrażliwej.

Przeczytaj także: Czego potrzebuje skóra wrażliwa zimą?

Nasza ekspertka podpowiada, jak przekuć postanowienie noworoczne w dobre nawyki demakijażowe.

1. Skóra wrażliwa: oczyszczaj ją delikatnie, ale skutecznie

Czy to możliwe? Kosmetolodzy wskazują, że jak najbardziej! Kluczem do oczyszczenia z efektem 10/10 bez podrażnienia skóry o wyjątkowych potrzebach jest absolutna delikatność i wykorzystanie produktów przeznaczonych do cery wrażliwej lub atopowej.

O czym musisz pamiętać? Po pierwsze, jeśli masz cerę wrażliwą, jak ognia unikaj mydeł.

Cera sucha i wyjątkowo wrażliwa często odznacza się podwyższonym pH. Mydła dodatkowo wpływają na zwiększanie tego współczynnika. To bardzo niekorzystne zjawisko, ponieważ sprzyja ono niszczeniu naturalnego mikrobiomu. Pamiętajmy, że pożyteczne bakterie nie rozwijają się prawidłowo na skórze o zbyt wysokim pH – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.Jeśli nasza skóra jest szczególnie reaktywna, powinnyśmy wybierać delikatne preparaty micelarne lub specjalne produkty do oczyszczania cery atopowej. W ten sposób utrzymujemy odpowiedni poziom pH i tworzymy właściwe warunki do rozwoju pożytecznego mikrobiomu, który stanowi barierę ochronną. Dla “wrażliwców” to bezcenne dodała.

Jak wskazują eksperci, równie istotne, jak dobór preparatów myjących, jest zachowanie szczególnej delikatności podczas wykonywania samej procedury oczyszczania. Po pierwsze, nie należy mocno pocierać skóry wacikiem, gąbką ani ręcznikiem. Zamiast tego delikatnymi ruchami dotykajmy twarzy, stopniowo osuszając ją po myciu. Po drugie, unikajmy namaczania skóry. Długie kąpiele sprzyjają powstawaniu mikrouszkodzeń. Dotyczy to zarówno twarzy, jak i całego ciała. Nasza skóra zdecydowanie woli prysznic.

2. Skóra wrażliwa: zaufaj micelom

Czym są micele? To “cząsteczki do zadań specjalnych” i – jeśli masz skórę o zwiększonej wrażliwości – to twój największy demakijażowy sprzymierzeniec. Micele to niewielkie cząsteczki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Dzięki swoim unikalnym właściwościom działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia znajdujące się na skórze. Produkty oparte na bazie miceli pozwalają uniknąć pocierania i procedur, które mogłyby podrażnić cerę. A w przypadku cery wrażliwej jest to właściwość “na wagę złota”.

Przeczytaj także: Trzy kroki do prawidłowej pielęgnacji skóry wrażliwej twojego mężczyzny

 – Skóra bardzo wrażliwa może wymagać ekstremalnie delikatnego demakijażu wykonanego niemal kilkoma muśnięciami wacika – mówi Agnieszka Kowalska. – Odpowiedzią na jej potrzeby są produkty micelarne – w płynie lub w kremie. Oba rodzaje kosmetyków perfekcyjnie oczyszczają skórę. Możemy wybrać taką formę, jaka zapewnia nam największy komfort podczas pielęgnacji. Przykładowo receptura Kremu micelarnego do mycia i demakijażu SOLVERX® stanowi świetne rozwiązanie dla pań, które preferują demakijaż przy użyciu wody. Jeśli wolimy tradycyjne usuwanie zanieczyszczeń, za pomocą wacika, do dyspozycji mamy pianki i olejki do cery wrażliwej – dodaje.

3. Skóra wrażliwa: konieczna jest tonizacja

Podczas codziennego rytuału pielęgnacyjnego zwykle pamiętamy o oczyszczeniu, a następnie chętnie stosujemy kremy nawilżające, ale zapominamy o jednym z kluczowych kroków, czyli o tonizacji. Jej celem jest normalizacja pH skóry po myciu i demakijażu, co sprzyja zachowaniu naturalnego, cennego mikrobiomu. Jak podkreślają kosmetolodzy, odpowiednio wykonane oczyszczenie cery wrażliwej zawsze powinno zostać zwieńczone użyciem toniku “dla wrażliwców”. A zatem: oczyszczenie, tonizacja i nawilżenie to trio, dzięki któremu skóra zachowa równowagę i piękny wygląd.

Przeczytaj także: 4 kroki do właściwej pielęgnacji skóry wrażliwej

Skóra o szczególnych potrzebach wymaga bardzo delikatnej i wyjątkowo skutecznej opieki – już na etapie demakijażu. Perfekcyjna pielęgnacja cery wrażliwej to taka, którą wykonujemy bardzo regularnie, delikatnie i z zastosowaniem odpowiednich produktów – niezawierających mydła, ale za to bazujących na mocy miceli. Wrażliwa skóra otoczona odpowiednią opieką bardzo szybko odwdzięczy się olśniewającym wyglądem przez cały rok. Warto więc podjąć demakijażowe postanowienia noworoczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.