Perfekcyjny demakijaż: od czego zacząć, a na czym skończyć? [PORADY]

Perfekcyjny demakijaż: od czego zacząć, a na czym skończyć? [PORADY]

Codzienny, staranny demakijaż i oczyszczenie to podstawa zdrowej i pięknej cery. Staranny, czyli jaki? Jak skutecznie oczyszczać cerę, radzi kosmetolog Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission.

Większość z nas żyje w biegu – praca, dzieci, wyjazdy służbowe i dodatkowe „niespodzianki” sprawiają, że doba nieustannie nam się kurczy. Podczas wieczornej kąpieli zmywamy makijaż, nakładamy krem i wydaje nam się, że to wystarczy. Tymczasem nic bardziej błędnego! Staranny demakijaż wymaga kilku minut uwagi i delikatności, na którą zasługuje nasza skóra. Efekt? Zdrowsza, piękna cera, pozbawiona przebarwień i zaskórników. Warto poświęcić 5 minut dziennie, żeby to osiągnąć.

Demakijaż krok po kroku

Jak wskazuje Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission, prawidłowy demakijaż powinnyśmy zacząć, zmywając kosmetyki kolorowe – szczególnie z okolic oczu i ust. – Po całym dniu tusz do rzęs, eyeliner i szminka nie zawsze znajdują się na miejscu. Dodatkowo, nasza skóra wydziela sebum i pot, do których przywiera kurz, pyłki i zabrudzenia. Na ciele gromadzą się także bakterie. Zmycie tej warstwy to absolutnie pierwszy krok, jaki powinniśmy wykonać. Ale nie ostatni. Należy także pamiętać, że to od nas należy wybór produktu, jakiego użyjemy do demakijażu. Może to być np. płyn micelarny lub mleczko (Płyn Micelarny do cery suchej Peel Mission lub Aloe Cleancing Milk Peel Mission). Najważniejsze, by produkt był dostosowany do potrzeb naszej skóry. Wykorzystajmy to, że to właśnie my najlepiej znamy naszą cerę. Warto jej „słuchać” – mówi Agnieszka Kowalska.

Przeczytaj też: Jak samodzielnie wykonać makijaż ślubny według najlepszych makijażystów

Uzbrój się w cierpliwość

Jak podkreśla ekspertka, najczęstszym błędem, jaki popełniamy, jest mocne pocieranie skóry wacikiem podczas demakijażu. – Nigdy nie trzyjmy skóry. Jeśli zmywamy mocny makijaż, przyłóżmy wacik nasączony płynem na kilkanaście sekund do oczu lub ust, a potem delikatnie „zdejmijmy” kosmetyk kolorowy z tego miejsca. Pocieranie wrażliwego naskórka mogłoby spowodować nieprzyjemne w skutkach podrażnienie. Perfekcyjny demakijaż wymaga cierpliwości – tłumaczy.

O czym warto jeszcze pamiętać? O dokładnym oczyszczaniu zakamarków twarzy, czyli przestrzeni w okolicy nosa, uszu i na pograniczu włosów oraz szyi. Często zdarza się, że przez nieuwagę pozostawiamy w tych miejscach drobne ślady makijażu, które przeszkadzają skórze w „oddychaniu”. Dermatolodzy podkreślają, że w takich sytuacjach może dochodzić do podrażnień. Jak widać, potrzebna jest staranność.

Delikatny masaż żelem lub pianką

Nie każda z pań wie, że po usunięciu widocznych zabrudzeń, należy spłukać preparaty myjące – płyn micelarny lub mleczko – letnią wodą, a następnie dokładnie umyć całą twarz żelem lub pianką. Możemy także, raz w tygodniu, zrobić sobie ulubiony peeling. Pamiętajmy, by masaż skóry, który przy tym wykonujemy, był bardzo delikatny. Nie zapominajmy, że ostatnim krokiem powinna być odpowiednia tonizacja, która pozwoli przywrócić skórze odpowiednie PH. Tak wypielęgnowana cera będzie pozbawiona zanieczyszczeń i gotowa na przyjęcie odżywczych kremów.

– Kluczem do pięknej i zdrowiej cery, doskonale przyjmującej zabiegi domowe i gabinetowe, jest codzienny, bardzo staranny demakijaż, który… wcale nie musi długo trwać. Przy użyciu wysokiej jakości, dobranych do naszej cery produktów i przy odrobinie wprawy, jesteśmy w stanie w kilka minut wykonać demakijażowe kroki, których pozytywne efekty zobaczymy już po pierwszej serii – zachęca Agnieszka Kowalska.

xxx

Agnieszka Kowalska jest kosmetologiem, Medical Advisorem w firmie EMPIRE Pharma, międzynarodowym, głównym szkoleniowcem marek Peel Mission, mesoBOOST i ACIDBoost. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 20 lat związana z branżą kosmetyki profesjonalnej. Od początku swojej kariery uczestniczy w licznych polskich i zagranicznych konferencjach i kongresach naukowych – w roli wykładowcy, ale również słuchacza, stale poszerzając wiedzę z zakresu kosmetologii, dermatologii i chemii kosmetycznej. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań i autorka wielu publikacji z zakresu kosmetologii w pismach branżowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?