Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej

Idealny zabieg dla mężczyzny jest jak dobrze skrojony garnitur uszyty na miarę potrzeb. Musi być mało bolesny, dyskretny, naturalny i przynosić szybki efekt.

Coraz więcej panów jest świadomych, że nie chodzi o to, aby wyglądali jak modele z okładki, ale aby dbali o swój wygląd. Dlatego, jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz zajmujący się medycyną estetyczną, współzałożyciel gabinetu medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie, mężczyźni chodzą na siłownię, zdrowo się odżywiają oraz wykonują wiele zabiegów, aby wyglądać atrakcyjnie i podobać się zarówno sobie, jak i kobietom. Większość z nich decyduje się na samodzielną wizytę u lekarza medycyny estetycznej, ale jest też część pacjentów, którzy wybierają zabiegi za namową swoich partnerek i przychodzą w ich towarzystwie.

Jak skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia?

Każdy mężczyzna poświęca wiele godzin na golenie, aby czuć się bardziej komfortowo, higienicznie i oczywiście podobać się płci pięknej. Najbardziej popularną metodą usuwania owłosienia jest korzystanie z ręcznej lub elektrycznej maszynki do golenia. Jest to szybki sposób, jednak ma wiele wad i może być uciążliwy. Przede wszystkim jednak daje nietrwałe efekty, które wyczuwalne są już następnego dnia – włoski są sztywne i kłujące. Ponadto, goleniu przy pomocy maszynki bardzo często towarzyszą bolesne zacięcia i wrastające włoski, które wywołują zmiany ropne.

Maszynka do golenia nie sprawdza się przy usuwaniu włosów z innych partii ciała, takich jak plecy czy pośladki, ponieważ bardzo trudno dotrzeć do nich samodzielnie. Poza tym włoski odrastające w tych miejscach mogą być wyjątkowo dokuczliwe. Jednym z zabiegów dedykowanych panom jest laserowa depilacja, która pomaga pozbyć się na trwałe nieestetycznych włosków z różnych partii ciała.

„Jest to zabieg komfortowy i bezinwazyjny. Daje natychmiastowe efekty i wygodę na długi czas. Tutaj dochodzi również czynnik męskiej nadpotliwości, która występuje szczególnie pod pachami i w innych obszarach nadmiernego owłosienia. Jest to przykra przypadłość, która wpływa na poziom higieny i komfort życia. Jak wiadomo, brak owłosienia równoznaczny jest z mniejszą potliwością i delikatniejszą skórą. W naszym gabinecie stosujemy bezpieczne i nowoczesne metody depilacji za pomocą lasera Palomar Vectus. Jest to urządzenie nowej generacji, które szybko i bezboleśnie usunie niechciane owłosienie z wybranych partii ciała. Wybór miejsca depilacji należy przede wszystkim do klienta – tłumaczy Radosław Rzepnikowski.

Dodaje, że przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego bada się strukturę, kolor i grubość jego włosów. Wykonywana jest również próba laserowa sprawdzająca indywidualną reakcję skóry na wiązki promieni.

Z badań wynika, że najczęściej depilowanym obszarem ciała przez mężczyzn  są pachy. Wielu mężczyzn depiluje również klatkę piersiową, plecy, ramiona, twarz i brzuch. Coraz bardziej popularną wśród mężczyzn ze względów estetycznych i higienicznych jest również laserowa depilacja miejsc intymnych.

Lifting bez skalpela? To możliwe!

Według Radosława Rzepnikowskiego, lifting bez skalpela jest już dzisiaj możliwy dzięki nowoczesnej technologii lasera Alma Clear Lift. Wykorzystywany jest on z powodzeniem do ujędrniania skóry, likwiduje zmarszczki, oznaki starzenia się i regeneruje tkankę.

„Taki zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie pozostawia śladów na skórze, a chwilę później pacjent może spokojnie powrócić do swoich codziennych zajęć. Również pacjenci ze skórą wrażliwą i bardzo wrażliwą mogą sobie zafundować lifting dermatologiczny tym laserem. Dzięki frakcyjnej technice jego działania, zewnętrzna warstwa skóry nie zostaje uszkodzona. Wystarcza intensywnie nawilżać skórę po zabiegu oraz unikać słońca” – tłumaczy Radosław Rzepnikowski.

Usuwanie blizn i śladów po urazach

Laserowa redukcja blizn u mężczyzn należy do najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to zabieg wyjątkowo bezpieczny, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie powoduje poważnych skutków ubocznych.

Do usuwania blizn służy laser Harmony XL iPixel ER:YAG, który działa na zasadzie emitowania wiązki światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Zdrowe komórki rozpoczynają z kolei proces regeneracji, aby zastąpić zniszczone tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny. Uszkodzenia skóry regenerują się w okresie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza.

„W naszym gabinecie laserowo usuwamy mężczyznom blizny, które powstały w wyniku wypadku, oparzeń, trądziku, uszkodzenia naskórka, także blizny pooperacyjne. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy laseroterapii poddawane są „świeże” blizny, mające kolor czerwony lub różowy. Gorzej na terapię reagują białe, stare blizny, jednak i z nimi możemy sobie poradzić” – mówi ekspert od medycyny estetycznej.

Usunięcie blizny wymaga przeprowadzenia od jednego do sześciu zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. W zależności od potrzeb, można je powtarzać co kilka lat.

Wyglądać jak Brad Pitt lub Colin Farrel

Wielu pacjentów marzy o poprawieniu wyglądu swojego słabo zarysowanej i cofniętej brody. Chcą być jak Johnny Depp, Colin Farrel, Leonardo DiCaprio czy Brad Pitt, którzy mają dobrze zarysowane linie żuchwy. Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, można powiększyć brodę za pomocą wypełniacza, ale taki zabieg to prawdziwa sztuka. 

„Specjalista wstrzykujący wypełniacz musi doskonale znać anatomię podbródka, a także trójwymiarowe kontury ukształtowane przez tkanki miękkie oraz strukturę szkieletową leżącą poniżej ich warstw. Broda jest jednym z charakterystycznych rysów twarzy, nadaje kształt również szyi. Wraz z procesem starzenia się, żuchwa wykazuje tendencje do utraty objętości i wypukłości. Na szczęście naturalny zabieg jej powiększenia może pomóc w odzyskaniu młodzieńczego wyglądu, nie powodując przy tym nienaturalnego wyglądu. Celem jest bowiem uzyskanie naturalnie wyglądającego i długotrwałego efektu. Nawet przy niewielkiej ilości wypełniacza można uzyskać zauważalną poprawę. Dzięki zabiegowi linia żuchwy zostanie lepiej zarysowana, a skóra pacjenta będzie bardziej napięta aż do szyi. Jednak nawet tym pacjentom, którzy pragną jedynie nieznacznego wysunięcia swojej brody do przodu, wypełniacz może przynieść znaczną poprawę wyglądu” – mówi Radosław Rzepnikowski.

Powszechnie stosowanymi wypełniaczami wykorzystywanymi do korygowania kształtu brody są Juvederm Voluma, Emervel Volume, Restylane Perlane, Princess Volume i Radiesse.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki