Konstancin: Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży wznawia działalność

Konstancin: Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży wznawia działalność

Fot. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Po dwóch miesiącach przerwy, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój podjęło decyzję o wznowieniu od 1 listopada działalności stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Izby przyjęć.

W komunikacie prasowym poinformowano dziennikarzy, że dwumiesięczny okres zawieszenia działalności Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży władze Uzdrowiska Konstancin-Zdrój “w pełni poświęciły na uzupełnienie kadry medycznej o doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów”.

Dlaczego zawieszono działalność Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie?

Jak już informowaliśmy na koniec sierpnia br., z powodu braku specjalistów od 1 września Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój wstrzymał działalność. Przyczyną był m.in. brak lekarzy ze specjalizacją z psychiatrii dziecięcej, jednak – jak wynika z komunikatu rozesłanego do mediów – dzięki licznie prowadzonym rozmowom i intensywnym poszukiwaniom, władzom Uzdrowiska udało się rozwiązać problem i uzupełnić kadrę medyczną o niezbędnych specjalistów, umożliwiając tym samym przywrócenie pełnej działalności oddziału.

– Mimo dosyć krótkiego czasu, jaki mieliśmy na uzupełnienie personelu medycznego, udało nam się ten wyścig z czasem wygrać i do naszej placówki dołączyli doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, dzięki którym nasz oddział powraca do pełnego funkcjonowania. Cieszymy się, że ponownie będziemy w stanie pomagać dzieciom i młodzieży cierpiącym na problemy natury psychicznej. Jesteśmy świadomi, że nasza placówka stanowi niezwykle istotną część mazowieckiej opieki psychiatrycznej dla najmłodszych pacjentów. Cała psychiatria od dłuższego czasu cierpi zarówno na braki w obszarze specjalistów, jak i ośrodków psychiatrycznych, dlatego też naszą misją od samego początku było zapewnienie jak najlepszej opieki w dziedzinie psychiatrii dziecięcej i cieszymy się, że dzisiaj możemy tę misję kontynuować – mówi Piotr Marczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój pracuje jeden psychiatra ze specjalizacją psychiatrii dziecięcej. – Tym samym spełnione są wymogi kontraktowe NFZ – poinformowano nas.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. specjalizuje się w rehabilitacji stacjonarnej i ambulatoryjnej, realizowanej m.in. w warunkach szpitalnych w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.