Kosmetyki Oceanic z certyfikatem Ecocert

Kosmetyki Oceanic z certyfikatem Ecocert

- Aktualności, Uroda

Dwie serie kosmetyków Oceanic – AA Go Green i AA Fresh Fruits – oraz kilka produktów z linii AA Super Fruits&Herbs otrzymało certyfikat Ecocert Cosmos.

Cosmetics Organic Standard (COSMOS) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce – z dumą wyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firm Oceanic i L’biotica. – Spełniliśmy wszystkie surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali krajowej wyróżnia nas to, że w Oceanic czuwamy nad całym procesem produkcji  kosmetyków z Ecocert, ponieważ wytwarzamy je sami w naszej fabryce. Kosmetyki są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację Ecocert, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju – dodaje.

Kosmetyki z certyfikatem Ecocert

Kto może otrzymać certyfikat Ecocert?

Ecocert jest międzynarodową organizacją (powstała w 1991 roku we Francji), która certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Certyfikat tej organizacji mogą otrzymać tylko kosmetyki zawierające minimum 95 proc. składników pochodzenia naturalnego (receptury produktów AA mają ich aż 99-100 proc.).

To, że jakiś kosmetyk jest naturalny wcale nie oznacza, że uzyskał certyfikat Ecocert. – W przypadku produkcji kosmetyków naturalnych surowce mogą pochodzić z różnych źródeł – wyjaśnia Katarzyna Grużewska, kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w Oceanic. – W przypadku kosmetyków, które posiadają Ecocert, można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez Ecocert. Poza tym proces produkcji jest także starannie monitorowany – począwszy od urządzeń, środków myjących, aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej – ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi Ecocert – dodaje.

Co oznacza certyfikat Ecocert dla klientów?

  • WIARYGODNOŚĆ – skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
  • TRANSPARENTNOŚĆ – każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala na to powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina będąca źródłem dla danego surowca.
  • BEZPIECZEŃSTWO – fabryka Oceanic, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Firma Oceanic S.A. od 38 lat z wielką pasją i starannością tworzy i produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają hipoalergiczne receptury, a ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików – poinformowało biuro prasowe Oceanic.

Na początku 2020 roku Oceanic wprowadził pod marką AA nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat Ecocert. Wszystkie zostały wytworzone w fabryce w Trąbkach Małych pod Gdańskiem, która również otrzymała zgodę od Ecocert na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Nieoczywiste skutki pandemii: bruksizm

Jeśli cierpisz na uciążliwe bóle głowy, które nie