Kosmetyki Oceanic z certyfikatem Ecocert

Kosmetyki Oceanic z certyfikatem Ecocert

Dwie serie kosmetyków Oceanic – AA Go Green i AA Fresh Fruits – oraz kilka produktów z linii AA Super Fruits&Herbs otrzymało certyfikat Ecocert Cosmos.

Cosmetics Organic Standard (COSMOS) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce – z dumą wyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firm Oceanic i L’biotica. – Spełniliśmy wszystkie surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali krajowej wyróżnia nas to, że w Oceanic czuwamy nad całym procesem produkcji  kosmetyków z Ecocert, ponieważ wytwarzamy je sami w naszej fabryce. Kosmetyki są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację Ecocert, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju – dodaje.

Kosmetyki z certyfikatem Ecocert

Kto może otrzymać certyfikat Ecocert?

Ecocert jest międzynarodową organizacją (powstała w 1991 roku we Francji), która certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Certyfikat tej organizacji mogą otrzymać tylko kosmetyki zawierające minimum 95 proc. składników pochodzenia naturalnego (receptury produktów AA mają ich aż 99-100 proc.).

To, że jakiś kosmetyk jest naturalny wcale nie oznacza, że uzyskał certyfikat Ecocert. – W przypadku produkcji kosmetyków naturalnych surowce mogą pochodzić z różnych źródeł – wyjaśnia Katarzyna Grużewska, kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w Oceanic. – W przypadku kosmetyków, które posiadają Ecocert, można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez Ecocert. Poza tym proces produkcji jest także starannie monitorowany – począwszy od urządzeń, środków myjących, aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej – ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi Ecocert – dodaje.

Co oznacza certyfikat Ecocert dla klientów?

  • WIARYGODNOŚĆ – skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
  • TRANSPARENTNOŚĆ – każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala na to powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina będąca źródłem dla danego surowca.
  • BEZPIECZEŃSTWO – fabryka Oceanic, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Firma Oceanic S.A. od 38 lat z wielką pasją i starannością tworzy i produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają hipoalergiczne receptury, a ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików – poinformowało biuro prasowe Oceanic.

Na początku 2020 roku Oceanic wprowadził pod marką AA nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat Ecocert. Wszystkie zostały wytworzone w fabryce w Trąbkach Małych pod Gdańskiem, która również otrzymała zgodę od Ecocert na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

26.02-3.03: Tydzień Wiedzy o Półpaścu. Czy wiesz, co to za choroba?

Każdy, kto przechorował ospę wietrzną, nosi w sobie uśpionego wirusa, który przy spadku odporności może się reaktywować i wywołać półpaśca. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta po 50. roku życia.