Listopadowy weekend z kosmetykami naturalnymi

Listopadowy weekend z kosmetykami naturalnymi

Fot. Kamila Panasiuk

W Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze odbędzie się kolejna edycja Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Warto już teraz zarezerwować sobie na nie czas.

Impreza odbędzie się w sobotę 16 listopada w godz. od 11-19 oraz w niedzielę 17 listopada w godz. 11-18. Wstęp na nią tradycyjnie jest darmowy.

„Tak spektakularnego wydarzenia i przede wszystkim gromadzącego w jednym miejscu różnorodne i często niszowe kosmetyki naturalne nie spotkamy. Tylko te targi zapewniają tak potężną dawkę profesjonalnej wiedzy o tym, w jaki sposób te produkty powstają, co zawierają, jak działają i komu są polecane. Unikatowość imprezy polega również na tym, że można na niej spotkać ludzi, którzy z wielką pasją owe ekocudowności tworzą” – zachęcają organizatorzy targów.

W dniach 16-17 listopada w Centrum Praskim Koneser swoją ofertę zaprezentuje liczne grono producentów kosmetyków wegańskich, organicznych i naturalnych, przeznaczonych m.in. do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów oraz do makijażu. Będą to firmy zarówno z polskim, jak również z zagranicznym rodowodem. Stoiska części z nich pojawią się na warszawskich Ekocudach po raz pierwszy.

Targi tradycyjnie już obfitować mają w wiele dodatkowych atrakcji, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Należą do nich warsztaty makijażu wykonanego mineralnymi kosmetykami oraz interesujące wykłady poświęcone zdrowemu stylowi życia, urodzie i naturalnej pielęgnacji. Po raz drugi odbędzie się również panel dyskusyjny, tym razem o tematyce zero waste.

Ekocuda na stałe już wpisały się w kalendarz odbywających się w stolicy imprez targowych. Sześć dotychczasowych warszawskich edycji odwiedziło łącznie ok. 79 tys. osób. To właśnie w Warszawie jesienią 2016 r. Ekocuda miały swoją premierę.

„Były to wówczas pierwsze w kraju targi poświęcone wyłącznie kosmetykom naturalnym, więc tak do końca nie wiedzieliśmy, jak Polacy na nie zareagują. Pomysł okazał się jednak strzałem w dziesiątkę. Ogromne zainteresowanie kosmetykami naturalnymi i naturalną pielęgnacją sprawiło, że targi organizujemy obecnie nie raz, a dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Co więcej, odbywają się one cyklicznie już nie tylko w Warszawie, ale również w Gdańsku i Poznaniu” – mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni imprezy i właścicielka marki Ekocuda.

Jak dodaje, z perspektywy trzech lat i 11. edycji targów może śmiało powiedzieć, że Ekocuda przyczyniły się do budowania społeczności, której na sercu leży ekologia i poszanowanie środowiska naturalnego oraz uświadomienia tysiącom Polaków, że zdrowy styl życia nie przejawia się tylko w naszej aktywności fizycznej i tym, co jemy, ale również w tym,  jakich produktów używamy.

Na targach, które odbędą się już w następny weekend, będzie można zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki – idealne do tego, by zregenerować skórę po lecie i przygotować ją na zimę, ale też znaleźć wiele ciekawych pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty w stylu eko.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Wszystkie kobiety w ciąży z cukrzycą od stycznia 2024 z dostępem do systemu Flash

Od stycznia 2024 r. wszystkie kobiety w ciąży