7-8 lutego w Warszawie odbędzie się Forum Organizacji Pacjentów

7-8 lutego w Warszawie odbędzie się Forum Organizacji Pacjentów

Z okazji Światowego Dnia Chorego, 7-8 lutego w Warszawie odbędzie się 18. Forum Organizacji Pacjentów. Jego uczestnicy omówią na nim najważniejsze problemy dotyczące funkcjonowania systemu ochrony zdrowia z perspektywy potrzeb pacjentów.  

Obchodzony co roku 11 lutego Światowy Dzień Chorego to doskonała okazja do wyrażenia szacunku i uznania pracownikom ochrony zdrowia, wolontariuszom, członkom rodziny, organizacjom oraz wszystkim tym, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra chorych. Z tej okazji, z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, od 2007 r. organizowane jest Forum Organizacji Pacjentów, w którym uczestniczy ponad 150 liderów organizacji pacjentów reprezentujących głos kilkuset tysięcy pacjentów z całej Polski, a kilkaset osób bierze w tym wydarzeniu udział online.

Forum Organizacji Pacjentów stanowi ważną i skuteczną płaszczyznę prowadzenia dialogu i wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami działającymi w różnych obszarach zdrowia oraz sprzyja dyskusji nad systemowymi rozwiązaniami służącymi poprawie jakości życia pacjentów.

Odbywające się podczas Forum Organizacji Pacjentów coroczne spotkanie z udziałem osób kształtujących politykę zdrowotną państwa m.in. Ministra Zdrowia, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, ekspertów w obszarze zdrowia publicznego, umożliwia integrację pacjentów, a liderom poszczególnych organizacji — zwrócenie uwagi na największe problemy, z jakimi spotykają się w swojej codziennej działalności. Jest to największa i najstarsza tego typu konferencja skierowana do liderów organizacji pacjentów reprezentujących chorych w różnych obszarach terapeutycznych.

Udział w Forum Organizacji Pacjentów w formule online jest dostępny dla wszystkich chętnych. Więcej informacji na temat tej konferencji można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć (ROZMOWA)

Otyłość to choroba. Jej przyczyną nie jest brak ruchu i objadanie się. To nieuprawnione, dyskryminujące i stygmatyzujące opinie — tłumaczy dr hab. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.