Karnawał 2023. Jak przygotować się na wielkie wyjście? (WYWIAD)

Karnawał 2023. Jak przygotować się na wielkie wyjście? (WYWIAD)

Przed nami święta Bożego Narodzenia, Sylwester i karnawał — czas szampańskiej zabawy i wielkich przyjęć. Jak możemy się do niego przygotować, by wyglądać świeżo i promiennie, pytamy dr. Franciszka Strzałkowskiego, założyciela i właściciela warszawskiej Kliniki Strzałkowski.

Przed nami Sylwester i karnawał. Po długim okresie pandemii chcielibyśmy znów poczuć klimat szampańskiej zabawy. Jak się do niej przygotować, by wyglądać olśniewająco?

Wreszcie przyszedł ten czas, kiedy można spędzać czas w towarzystwie innych osób i pokazać się w pełnej krasie. Na pewno warto zrobić zabieg, który poprawi nam diametralnie jakość naszej skóry. Mam tu na myśli zabieg resurfacingu przy użyciu lasera CO2. Jest to zabieg, który mocno rozświetla skórę, zmniejsza pory, ujednolica koloryt, odmładza, stymuluje skórę do przebudowy i produkcji nowego kolagenu i elastyny, a także niweluje drobne, powierzchowne zmarszczki oraz wyrównuje nierówności na powierzchni skóry. To jest zabieg, który po kilku dniach daje nam efekt glow.

Kolejnym godnym polecenia zabiegiem jest na pewno “Botulina metodą Strzałkowskiego”. Jest to zabieg przy użyciu toksyny botulinowej, który daje nam natychmiastowy efekt spłycenia zmarszczek mimicznych, w szczególności na czole i w okolicach oczu.

Warto też zastanowić się nad zabiegiem termoliftingu, który daje nam w zasadzie od razu delikatny efekt liftingujący.

Przeczytaj także: EasyLift – alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy

Czy ma Pan jakąś receptę na odmłodzenie twarzy i ciała w krótkim czasie? Jakie zabiegi może Pan polecić klientkom i klientom na krótko przed wielkim wyjściem?

Do każdego pacjenta należy podejść bardzo indywidualnie, dlatego też nie ma jednej recepty dla wszystkich. Natomiast statystycznie mogę powiedzieć, że zabiegami, które przynoszą spektakularny efekt przed bankietem, jest na pewno “Botulina metodą Strzałkowskiego”, o której już wspomniałem, a także subtelne i drobne wypełnienie, w szczególności bruzd nosowo-wargowych i opadających kącików ust, przy pomocy kwasu hialuronowego.

Godnym polecenia zabiegiem jest też przebudowa skóry przy użyciu radiofrekwencji — okres rekonwalescencji po takim zabiegu wynosi około jednego dnia, natomiast jego efektem jest lifting skóry i stymulacja do bardzo głębokiej przebudowy i produkcji nowego własnego kolagenu.

Na sam koniec, jako wisienkę na torcie, polecam zabieg wodorowego oczyszczania skóry, dzięki któremu można zminimalizować widoczność porów i nadać zupełnie nowego blasku naszej skórze.

Jaki budżet trzeba sobie na każdy z tych zabiegów zarezerwować?

Wybierając zabieg bądź klinikę medycyny estetycznej, nigdy nie należy kierować się niską ceną. Okazało się to już w wielu przypadkach, delikatnie mówiąc, nietrafioną decyzją, a często kończy się tragicznie. Mówię tu o poważnych powikłaniach, które wydarzają się głównie w niesprawdzonych miejscach i bez renomy.

Dlatego też w przypadku mniejszego budżetu, jakim dysponujemy, lepiej zrezygnować z pewnych zabiegów i zrobić niezbędne minimum bądź też rozciągnąć konkretną serię zabiegową w czasie tak, aby bezpieczna i skuteczna terapia odmładzająca była dostępna dla każdego.

Czego życzy Pan swoim pacjentom na Nowy Rok?

Życzę nam wszystkim, abyśmy się lubili. Bardzo się cieszę z projektu #lubiesiebie, który zainicjowałem. W tej akcji wzięły udział wspaniałe ambasadorki: Ada Palka, Lidia Popiel, Dorota Williams, Marysia Sadowska i  Ewa Kasprzyk — kobiety w różnym wieku, o różnych charakterach, wykonujące różne zawody, które łączy selflove i akceptacja. Ich głos, mam nadzieję, będzie impulsem dla moich pacjentek i w ogóle wszystkich kobiet, aby lubiły siebie, wtedy świat będzie piękniejszy.

Niech 2023 to będzie Dobry Rok dla nas!

Przeczytaj także:

Hand Magic – autorska koncepcja odmładzania dłoni dr. Franciszka Strzałkowskiego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?