Warsaw Oslo Wonder (WOW!) – autorska terapia odmładzająca dr. Franciszka Strzałkowskiego

Warsaw Oslo Wonder (WOW!) – autorska terapia odmładzająca dr. Franciszka Strzałkowskiego

Warsaw Oslo Wonder (WOW!) to nazwa autorskiej terapii odmładzającej i ujędrniającej skórę, która kilka dni temu miała premierę w Klinice Strzałkowski. Opracował ją założyciel i właściciel kliniki dr Franciszek Strzałkowski, zgodnie z ideą “minimal invasive – maximum effective therapy”.

– Szanuję czas moich pacjentek i znam ich oczekiwania. WOW! – Warsaw Oslo Wonder, to zabieg, który daje maksymalny efekt i minimalny czas rekonwalescencji, na którą potrzebny jest tylko jeden dzień — tłumaczy dr Franciszek Strzałkowski. – Ten zabieg to mocna stymulacja skóry raz na pół roku. Powstał we współpracy z Oslo Skin Lab. Uzupełnienie terapii o suplementację produktami OSL idealnie sprawdza się i stanowi doskonałe połączenie dla zdrowia i naturalnej odnowy skóry – dodaje dr Strzałkowski.

Warsaw Oslo Wonder – 4 zabiegi w jednym

Kilkuetapowa terapia ma na celu biostymulację skóry, czyli pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Łączy cztery różne zabiegi wykonywane w trakcie jednej wizyty w gabinecie z domową pielęgnacją serum peptydowym i odpowiednio dobranym kremem oraz miesięczną suplementacją produktami Oslo Skin Lab (bioaktywnym kolagenem, kwasem hialuronowym z witaminą C oraz kompleksem witamin).

Autorska terapia odmładzająca ma charakter kompleksowy – wszystkie jej etapy zostały starannie dobrane przez dr. Franciszka Strzałkowskiego, tak aby uzyskać jeszcze lepszy i trwalszy efekt odmłodzenia.

Terapia Warsaw Oslo Wonder składa się z czterech etapów.

Etap 1: radiofrekwencja makroigłowa — energia fal radiowych dostarczana jest do skóry na odpowiednią głębokość za pomocą izolowanych igiełek, dzięki czemu dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry. Jednocześnie fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co w efekcie zapewnia ujędrnienie tkanek i redukcję zmarszczek – procesy te postępują w czasie. Mechaniczne mikronakłucia powodują również przebudowę skóry, tzw. resurfacing, i inicjują procesy regeneracyjne, w wyniku których skóra robi się gładka, jędrna, napięta. Uzyskuje się dzięki temu bardzo naturalny efekt odmłodzenia i liftingu. 

Etap 2: laser frakcyjny CO2 – zaraz po RF wykonywany jest resurfacing laserem frakcyjnym CO2, co dodatkowo pobudza produkcję kolagenu w skórze. Co ważne, laser nie uszkadza podanego wcześniej kolagenu, ponieważ działa w płytszych warstwach skóry. Ponadto zapewnia piękne wyrównanie kolorytu skóry, redukcję drobnych zmarszczek, radykalnie zagęszcza skórę i ją napina.

Etap 3: osocze bogatopłytkowe — jest naturalną substancją pozyskiwaną z własnej krwi pacjenta (po pobraniu jest ona przygotowywana w specjalnej wirówce). Ma ona bardzo silne właściwości regenerujące, dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu. Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do odnowy, niweluje objawy starzenia, nadaje skórze wypoczęty, promienny wygląd, pobudza pracę fibroblastów, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia tkanek. Ponadto przyspiesza proces regeneracji po laseroterapii. W tym zabiegu osocze jest aplikowane na skórę, a nie podawane iniekcyjnie – wykorzystywany jest fakt, że RF i laser “frakcjonują” skórę, a tym samym wielokrotnie zwiększają wchłanialność składników na nią nakładanych.

Etap 4: kriostymulacja — obniżenie temperatury za pomocą specjalnej medycznej chłodziarki nie tylko łagodzi pieczenie i zaczerwienienie skóry po laserze, ale też dodatkowo pobudza tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu.

Warsaw Oslo Wonder w znieczuleniu miejscowym

Dla pełnego komfortu pacjentów zabieg Warsaw Oslo Wonder wykonywany jest w znieczuleniu (za pomocą kremu znieczulającego). Na koniec skóra jest dodatkowo “uspokajana” specjalną chłodziarką medyczną, dzięki czemu nie jest spuchnięta i mocno zaczerwieniona, a okres rekonwalescencji trwa krócej.

Zabieg dostępny w Klinice Strzałkowski w Warszawie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.