EasyLift – alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy

EasyLift – alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy

O zabiegu EasyLift, w którym zamiast skalpela używa się specjalnych stałych nici liftingujących, z prekursorem tej metody liftingu twarzy w Polsce, dr. Franciszkiem Strzałkowskim z warszawskiej Kliniki Strzałkowski, rozmawia Maja Marklowska-Tomar.

Czym EasyLift różni się od klasycznego chirurgicznego liftingu twarzy?

EasyLift jest najbardziej innowacyjnym liftingiem twarzy przy pomocy stałych nici liftingujących. Jest to zabieg, którego efekty są jak najbardziej porównywalne, a w niektórych aspektach nawet lepsze niż po liftingu operacyjnym. Polega na zaimplementowaniu specjalistycznych nici do liftingu twarzy i stworzeniu na tych niciach pewnego rodzaju systemu, co pozwala nam uzyskać efekt liftingu nawet na kilkanaście lat.

Czy do wykonania zabiegu EasyLift konieczna jest narkoza?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym i jeśli nie ma przeciwwskazań, to podaje się również tabletkę uspokajającą, czyli tzw. głupiego Jasia, tak jak przed operacją chirurgiczną.

Jak długo trwa zabieg EasyLift i czy jest bolesny?

Zabieg trwa do 3 godzin. Jest wykonywany w pełnym komforcie dla pacjenta. Często pacjenci w trakcie zabiegu potrafią nawet się zdrzemnąć.

Proszę o opisanie krok po kroku całego zabiegu.

Na samym początku dokonujemy precyzyjnych zdjęć każdego pacjenta. Następnie, po badaniu palpacyjnym całej twarzy, rozrysowujemy schemat podania i zaimplementowania nici na całej twarzy. Kolejny krok to znieczulenie nasiękowe i… przystępujemy do założenia nici podskórnie. Skóra jest delikatnie unoszona na niciach, tak aby uzyskać efekt liftingu. Końcówki nici, które są już niepotrzebne, są odcinane i pacjentka jest wysyłana do domu z zaleceniami pozabiegowymi. Po tygodniu jest pierwsza kontrola i zdjęcie trzech malutkich szwów na skórze owłosionej głowy. Po miesiącu odbywa się druga kontrola pozabiegowa.

Czy wymagane są jakieś badania przed przeprowadzeniem zabiegu, a jeśli tak – jakie?

Generalnie przy zdrowym pacjencie nie są wymagane jakiekolwiek badania. Jeśli pacjent ma jakieś choroby przewlekłe, wtedy – w zależności od jednostek chorobowych – zlecam dodatkowe badania laboratoryjne.

Kto kwalifikuje się do wykonania zabiegu EasyLift? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Lifting twarzy służy do uniesienia opadającej tkanki skórnej. Wskazaniem są zdecydowanie opadające powieki, policzki, linia marionetki, chomiki i podwójny podbródek. Za pomocą zabiegu EasyLift można unieść te okolice do góry, czyli tam, gdzie one przed były przed laty. Jest to bardzo naturalny ruch pociągnięcia opadającej skóry do góry i stworzenia rysów twarzy i owalu twarzy, jaki mieliśmy nawet kilkadziesiąt lat temu.

Przed zabiegiem EasyLift
Po zabiegu EasyLift

Dzięki skomplikowanej konstrukcji nici i metodzie ich implementacji, mamy możliwość dokonywania co kilka lat tzw. zabiegu retencyjnego. Jest to zabieg bardzo mało inwazyjny, po którym nie ma żadnej rekonwalescencji, a polega na mocniejszym napięciu nici i spowodowaniu, że po pięciu latach możemy cieszyć się zupełnie nowym efektem napięcia liftingu. Tym EasyLift bardzo mocno odróżnia się od liftingu chirurgicznego. W przypadku liftingu chirurgicznym wprawdzie również można dokonać reliftingu, ale jest to zabieg o wiele trudniejszy, o wiele bardziej skomplikowany, o wiele bardziej kosztowny i znacznie bardziej ryzykowny. Przy naszym liftingu zabieg retencji, poprawiający efekt po kilku latach, jest o wiele prostszy, mniej skomplikowany i wiąże się z o wiele mniejszym ryzykiem, niż w przypadku pierwotnego zabiegu. Dodam jeszcze, że nasza metoda liftingu umożliwia przeprowadzenie do trzech zabiegów retencyjnych, stąd efekt naszego zabiegu może utrzymywać się nawet do kilkunastu lat.

Bardzo często na EasyLift zgłaszają się pacjentki, które miały już w przeszłości lifting za pomocą nici rozpuszczalnych, jednak uskarżają się na zbyt krótki efekt bądź efekt zbyt małego napięcia skóry. Kolejną grupą są pacjentki, dla których lifting chirurgiczny i pełna narkoza są nie do przejścia i stanowią zbyt dużą ingerencję. Dla takich pacjentów zabieg EasyLift jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do EasyLift, to na pewno należą do nich zbyt duża ilość skóry i bardzo duża tkanka tłuszczowa podskórna. W obu przypadkach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest lifting operacyjny. Jednak po kilku latach od wykonania liftingu operacyjnego z bardzo fajnym efektem można zrobić lifting na niciach stałych.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu EasyLift ? Po jakim czasie można wrócić do normalnej aktywności?

Okres rekonwalescencji uzależniony jest od samego pacjenta, od jego skłonności do siniaków, obrzęku i gojenia się, ale też od też od zakresu zabiegu. Jeśli został wykonany półlifting, to wystarczą zwykle trzy dni. Generalnie jednak okres rekonwalescencji zaczyna się trwa od tygodnia do dwóch tygodni. Po miesiącu każdy pacjent powinien wyglądać już naprawdę dobrze.

Czy EasyLift jest zabiegiem jednorazowym, czy też trzeba go powtarzać?

Nasz zabieg jest zabiegiem jednorazowym, jednak z możliwością wykonania do trzech zabiegów retencyjnych w odstępie 3-5 lat, co daje nam bardzo dobry efekt na kilkanaście lat.

Jaki jest koszt tego zabiegu?

Koszt zabiegu zaczyna się od około 6 tysięcy złotych.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.