FLOSLEK nie testuje kosmetyków na zwierzętach

FLOSLEK nie testuje kosmetyków na zwierzętach

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK – marka kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i ochrony wrażliwej skóry twarzy i ciała, otrzymało certyfikat Cruelty Free.

Certyfikat Cruelty Free potwierdza, że kosmetyki FLOSLEK i wszystkie użyte w procesie ich produkcji składniki nie były testowane na zwierzętach. Jest również gwarantem tego, że jeśli firma wykorzystuje w swoich recepturach wybrane składniki pochodzenia zwierzęcego (np. wosk pszczeli, kolagen, śluz ślimaka), to ich pozyskiwanie odbywa się bez szkody dla zwierząt.

Certyfikat Cruelty Free przyznaje największa na świecie organizacja działająca na rzecz ochrony praw zwierząt PETA (People for the Ethical Treatment of Animal). Znak charakterystycznego króliczka będzie stopniowo wprowadzany na wszystkich opakowaniach produktów FLOSLEK.

– Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK od samego początku istnienia firmy dba o zrównoważony rozwój oraz etykę działania na każdym etapie produkcji kosmetyków. Dlatego również produkty tej firmy nie są testowane na zwierzętach – poinformowało biuro prasowe firmy.

Produkowane przez FLOSLEK kosmetyki przeznaczone są kompleksowej pielęgnacji i ochrony wrażliwej skóry twarzy i ciała. Są dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry w zależności od wieku i typu. Powstają w nowoczesnym laboratorium badawczo-rozwojowym ze składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Preparaty są oparte na innowacyjnych formułach, charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. Można je kupić w drogeriach, aptekach i sklepach kosmetycznych oraz sklepie internetowym.

Na naszym portalu na bieżąco przedstawiamy nowości marki FLOSLEK, którą bardzo cenimy. I gratulujemy jej certyfikatu potwierdzającego, że nie testuje swoich produktów na zwierzętach.

2 Comments

  1. Świetna wiadomość, że kosmetyki Floslek nie są testowane na zwierzętach, gratulacje i polecam!

  2. Dobrze wiedzieć, kolejny plus dla tej marki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?