Idź na staż i znajdź swojego pierwszego pracodawcę!

Idź na staż i znajdź swojego pierwszego pracodawcę!

Fot. materiały prasowe

70 proc. studentów łódzkich uczelni, którzy odbywają płatne staże w Rossmannie, pozostaje w firmie na stałe. Ty też możesz być jednym z nich.

Rossmann od lat organizuje płatne staże dla łódzkich studentów i ściśle współpracuje z łódzkimi uczelniami. Dowodem na to są m.in. strefy coworkingowe, które firma otworzyła w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (2021) i na Politechnice Łódzkiej (2023), a także wspólne inicjatywy badawcze i programy stażowe. Dzięki nim tylko w ciągu ostatnich 3 lat pracę w Rossmannie znalazło już ponad 100 absolwentów.

W tym roku, w ramach programu „Praktykuj w Łodzi”, Rossmann przygotował dla studentów 24 miejsca na staże wakacyjne w takich działach logistyka, IT, HR, księgowość, dział prawny, dział komunikacji wewnętrznej, BHP, dział kadr i płac czy dział administracji. Staże trwają od lipca do końca września.

– Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych na staże. Myślę, że wynika to z faktu, że udało nam się przekonać młodych, że Rossmann to nie tylko drogerie, ale też potężny zespół ekspertów z dziedzin IT, logistyki, controllingu, automatyki, marketingu i innych – mówi Ilona Perużyńska-Zych, dyrektor działu personalnego w Rossmannie.

Jak dodaje, wiele firm, pozyskując pracowników, oczekuje już od nich doświadczenia zawodowego. – Nie przekreślając jego wartości, stawiamy jednocześnie na świeże spojrzenie, na wartości i na ludzi. Łódzkie uczelnie wyższe to gwarancja, że są oni kompetentni, a do firmy przychodzą po to, by posiadaną wiedzę nauczyć się wykorzystywać w praktyce. I choć staże wakacyjne to tylko trzy miesiące, dla nas to wystarcza, by kogoś poznać i z czystym sumieniem zaproponować mu zostanie z nami na dłużej — mówi.  

„Praktykuj w Łodzi” to projekt organizowany  w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. Jego organizatorem jest Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Łodzi. Studenci, którzy w ramach tego programu trafią na staże do Rossmanna, poza tym, że zdobędą pierwsze doświadczenia zawodowe, mogą liczyć na benefity w postaci płatnego jednego dnia wolnego miesięcznie, dofinansowania posiłków na firmowej stołówce czy bezpłatnego dostępu do platformy nauki języka obcego.   

Oprócz tego Rossmann ma swoje wewnętrzne programy stażowe: Start Up Your Career oraz Go to IT. Są one skierowane dla ludzi, którzy chcą pracować z  branżowymi specjalistami, poznać firmę i być może zostać w niej na dłużej.

Start Up Your Career to 6-miesięczny płatny staż w działach zakupu i marketingu. Do wyboru są ścieżki analityczna lub kreatywna. Stażystom przysługują te same co w „Praktykuj w Łodzi” benefity. Tylko w zeszłym roku zaproponowano stałą współpracę 10 z 16 osób, które ukończyły program.

Go to IT to roczny płatny program stażowy w Centrum Informatycznym Rossmanna. Stażystom oprócz benefitów identycznych jak w pozostałych programach przysługują aż dwa płatne dni wolne w miesiącu. Program wystartował w marcu 2021 roku. Wszyscy jego absolwenci (16 osób) pracują w Rossmannie do dzisiaj.

Nabór do obu programów jest stały, w zależności od potrzeb biznesu. Z ofertami staży w Rossmannie można zapoznać się na stronie Staże / Praktyki | kariera.rossmann.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?