Dobra Aukcja 2019: 90 tys. zł dla podopiecznych FHO

Dobra Aukcja 2019: 90 tys. zł dla podopiecznych FHO

Fot. Maja Marklowska-Tomar

Zakończyła się 2. edycja Dobrej Aukcji Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Dzięki wsparciu znanych muzyków, udało się wylicytować 87 512 zł. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć.

Tegoroczna Dobra Aukcja wystartowała 29 maja na PGE Narodowym. Do 5 lipca, kiedy ją podsumowano, odbyło się 55 licytacji, w których wzięły udział 483 osoby.

Największą kwotę, 20,1 tys. zł, udało się pozyskać podczas licytacji gitary z autografem Lenny’ego Kravitza. 12,67 tys. zł zapłacił za platynową płytę Wojciecha Sokoła jego fan. „To artysta, który był dla mnie idolem już w dzieciństwie” – wyjaśnił, odbierając „platynę”. Za 9905 zł „poszła” gitara z autografem Pata Metheny. 4,5 tys. trzeba było zapłacić za spotkanie z Krzysztofem Zalewskim.

Do aukcji włączyli się też inni muzycy: Kayah, Aga Zaryan, Wojtek Mazolewski, John Porter, Michał Urbaniak, zespół Perfect, Natalia Przybysz, Kuba Badach, Fisz i Emade, Novika, Magdalena Steczkowska, O.S.T.R. i Novika. Na aukcję trafiły ich płyty, gitary, skrzypce, pamiątkowe fotografie, nagrody muzyczne, spotkania. Można ją było wspierać poprzez udział w licytacjach, wpłaty bezpośrednie, zakup cegiełek oraz wystawianie własnych przedmiotów na aukcję w serwisie allegro.pl.

Swoją pomoc oferowali także dziennikarze muzyczni: Marek Sierocki, Marek Niedźwiecki, Roman Rogowiecki i Hirek Wrona.

Nie warto się spieszyć. Warto się zatrzymać i pomagać innym – powiedział Marek Sierocki, nagrodzony przez organizatorów Dobrej Aukcji 2019 statuetką przyznawaną „ludzkim ludziom”.

Pieniądze z tegorocznych licytacji zasilą program Hospicjum Plus. Jak zapewniła Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, zostaną wykorzystane do ostatniego grosza. Pozyskane środki FHO przeznaczy m.in. na wypełnienie czasu pacjentów różnorodną aktywnością, m.in. teatralną, ale również fundując im lody z jagodami, za którymi wręcz przepadają, czy kupując potrzebny im sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, na który państwo nie przeznacza żadnych środków.

Aby zapewnić swoim ponad podopiecznym (rocznie z jej pomocy korzysta ponad 3,3 tys. pacjentów w okresie terminalnym) kompleksową opiekę, nie tylko medyczną, Fundacja Hospicjum Onkologiczne potrzebuje miesięcznie ok. 200 tys. zł. Stara się je pozyskać, organizując różne akcje charytatywne (jedną z nich jest właśnie Dobra Aukcja) i szukając sponsorów. O podejmowanych przez nią inicjatywach na rzecz pacjentów można przeczytać na jej stronie fho.org.pl oraz na profilu na Facebooku (facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Long-COVID, czyli odległe skutki infekcji COVID-19 u dzieci

PIMS był do tej pory jedyną znaną konsekwencją