Warszawa. Wielkie święto dziecięcej piłki nożnej — finał Pucharu Tymbarku

Warszawa. Wielkie święto dziecięcej piłki nożnej — finał Pucharu Tymbarku

Finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowy, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. To wielkie święto dziecięcej piłki nożnej.

W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału Pucharu Tymbarku na szkolnych Orlikach.

Finał na PGE Narodowym, spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów – o to będą rywalizować finaliści Finału Ogólnopolskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku.

Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpocznie się od fazy grupowej 8 czerwca na stołecznym Hutniku. Grupy w poszczególnych kategoriach zostały już rozlosowane 28 maja w siedzibie PZPN, podczas transmisji live na kanale Łączy Nas Piłka TV.

9 czerwca, również na Hutniku, uczennice i uczniowie przystąpią do fazy pucharowej. Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do fazy pucharowej i będą walczyły o miejsca 1-8, natomiast zespoły, które uplasują się na miejscach 3-4 w grupach, zawalczą o miejsca 9-16. Rozgrywki w tym dniu zakończą się meczem o 3. miejsce. Zwycięzców poznamy 10 czerwca podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym.

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej zachęca dziewczynki i chłopców z całej Polski do aktywności fizycznej. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników Pucharu Tymbarku, a turniej już na dobre wpisał się w harmonogram zawodów szkolnych. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju – Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda, pełna piłkarskich emocji.

Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego

Mecze finałowe z PGE Narodowego będą miały wyjątkową oprawę – skomentuje je na żywo Bożydar Iwanow z Polsatu Sport, który komentował tegoroczny finał Ligi Mistrzów. W obsadzie sędziowskiej obecni będą Monika Mularczyk i Szymon Marciniak.

Finał Pucharu Tymbarku na żywo i online

Mecze Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku można śledzić zarówno osobiście na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki grupowe i pucharowe na Hutniku oraz Wielki Finał na PGE Narodowym jest bezpłatny. Wystarczy przyjść i kibicować uczestnikom turnieju. Osoby, które nie będą mogły przyjechać do Warszawy, mogą śledzić rozgrywki online, poprzez:

Mecze fazy grupowej i pucharowej 
8-9 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 17:00 Ośrodek Hutnik, ul. Marymoncka 42, Warszawa 
Wielki Finał 
10 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 13:00  PGE Narodowy, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa 

Droga do finału Pucharu Tymbarku wiedzie z Orlika

Od marca drużyny szkolne w całej Polsce walczyły o awans do kolejnej rundy największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Etapy regionalne najczęściej odbywały się na szkolnych Orlikach, na których na co dzień uczennice i uczniowie przygotowywali się do rozgrywek. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy.

Po etapie gminnym i powiatowym nadszedł czas na finały wojewódzkie, w których udział wzięło aż 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku awansowały 64 zespoły chłopięce i dziewczęce w kategoriach U-10 i U-12. Co ciekawe, aż 61 proc. drużyn, które przyjadą do Warszawy, przygotowywały się na szkolnych Orlikach do walki o grę na największym w Polsce stadionie — PGE Narodowym.

Nagrodą główną Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku jest spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów.

Szczegółowe informacje dotyczące grup Finału Ogólnopolskiego, wyników spotkań oraz fotorelacje z finałów wojewódzkich można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.