Dobra Aukcja zebrała ponad 230 tys. zł

Dobra Aukcja zebrała ponad 230 tys. zł

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

„Życie w hospicjum w pewnym sensie przypomina mecz piłki nożnej – w obu przypadkach ostatnie sekundy mogą być decydujące” – mówią w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, które od kliku lat realizuje projekt charytatywny na rzecz swoich podopiecznych Dobra Aukcja.

W tym roku najwyżej wylicytowanym przedmiotem była piłka podpisana przez piłkarzy reprezentacji Polski z igrzysk w Montrealu (1976 r.) i mundialu w Argentynie (1978 r.). Uzyskano za nią rekordową kwotę 200 tys. zł. Kolejne 30 645 zł pozyskano z licytacji piłki sygnowanej nazwiskami znanych ludzi ze świata sportu oraz 23 innych przedmiotów przekazanych przez piłkarzy obecnej reprezentacji – Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego oraz legendy polskiej piłki nożnej – bramkarzy Macieja Szczęsnego i Jana Tomaszewskiego.

Uzyskana z aukcji kwota 230 645 zł zostanie przeznaczona na realizację programu „Hospicjum Plus”, czyli m.in. na zakup nowych łóżek, stolików, pościeli, sprzętu medycznego, zatrudnienie dodatkowych pracowników i opiekunów medycznych, utrzymanie nielimitowanego dostępu do środków higienicznych, materiałów medycznych i pomocniczych dla pacjentów, prowadzenie kursów oraz szkoleń specjalistycznych dla lekarzy w zakresie medycyny paliatywnej oraz szkoleń dla wolontariuszy.

W Dobrej Aukcji 2018, którą podsumowano 7 czerwca w Warszawie, uczestniczył pro bono m.in. Polski Związek Piłki Nożnej. „Będziemy zawsze pamiętali o tych, którzy potrzebują pomocy” – zadeklarował  dyrektor PZPN Stefan Majewski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Long-COVID, czyli odległe skutki infekcji COVID-19 u dzieci

PIMS był do tej pory jedyną znaną konsekwencją