Do pięciu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem

Do pięciu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem

Fot. MZ

Cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 w Polsce. Poinformował o nich minister zdrowia Łukasz Szumowski na zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej.

Tym samym do pięciu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem z Chin. Jedna z nich, 46-letnia kobieta, podróżowała autokarem z Niemiec razem z tzw. pacjentem zero – 66-latkiem przebywającym od kilku dni na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Jest ona hospitalizowana w szpitalu w Ostródzie. Dwie kolejne osoby zakażone to małżeństwo ze Szczecina, które wróciło do kraju samochodem z północnych Włoch. Piąty zakażony – 26-letni mężczyzna – trafił do szpitala zakaźnego we Wrocławiu. On wrócił samolotem z Wielkiej Brytanii.

W konferencji prasowej uczestniczył minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wziął dzisiaj udział w spotkaniu unijnych szefów resortów zdrowia w Brukseli, gdzie dyskutowano o skutecznych sposobach przeciwdziałania epidemii koronawirusa w Europie, w tym m.in. o powołaniu funduszu solidarnościowego na rzecz walki z epidemią SARS-CoV-2 i konieczności poprawy przepływu informacji na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w poszczególnych państwach członkowskich UE.

Żaden pacjent nie jest w stanie zagrożenia życia. Większość jest w stanie stabilnym.

[prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia]

Do tej pory w Polsce wykonano około 900 testów pod kątem obecności koronawirusa. Zgodnie z raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16, w całym kraju hospitalizowanych jest obecnie 128 osób, kwarantanną domową objęto 1299, a pod nadzorem sanitarnym znajdują się 6184 osoby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Medycyna estetyczna. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi z użyciem urządzeń i stymulatorów

Przez wiele lat w medycynie estetycznej z powodzeniem