Szósty przypadek koronawirusa w Polsce

Szósty przypadek koronawirusa w Polsce

Fot. MZ

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dzisiaj szósty, potwierdzony laboratoryjnie, przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce.

Osoba, u której potwierdzono obecność tego patogenu, przyjechała z Niemiec autokarem wraz z tzw. pacjentem zero, czyli 66-letnim mężczyzną, który jest hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze. Jego współpasażer leży w szpitalu w Ostródzie, gdzie przebywa również inna osoba zakażona podróżująca tym samym autokarem.

Ministers Zdrowia Łukasz Szumowski, ogłaszając to podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zaapelował do wszystkich Polaków, aby nie wykupywali na zapas środków spożywczych, środków higieny osobistej i leków, bo nie ma takiej potrzeby.

Tymczasem z półek aptecznych znikają leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a w sklepach zaczyna brakować produktów spożywczych, takich jak ryż cz makaron, wykupywane są również mydła. Ludzie robią wielomiesięczne zapasy.

Nie ma żadnych sygnałów, aby łańcuch dostaw leków z fabryk zlokalizowanych w Europie i na świecie został zaburzony. Nie ma również problemów z dostawami produktów żywnościowych i środków ochrony osobistej. Zachowujmy się racjonalnie.

[prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Planet Essence: 4 nowe produkty do pielęgnacji ciała

Linia Perfecta Planet Essence powiększyła się o cztery nowe produkty do pielęgnacji ciała. Połączenie gruszki z karmelem, grejpfruta z kawą i ashwagandhy z szafranem ma być gwarancją zmysłowych doznań i obietnicą gładkiego ciała.